צמיחה אישית

צמיחה אישית - להעמיק פנימה ולהגדיל את האור שבך

כשאני כותב את צמד המילים האלו “צמיחה אישית” אני נזכר בפעם הראשונה בה זרעתי זרעים עם בני לביא בגן הירק שלנו.
הוא אז רק בן שנתיים ותהיתי לעצמי מה ילד פעוט בגיל הזה יכול לחשוב על התהליך הזה? האם הוא יכול להבין מה המשמעות של טמינת זרע באדמה והתהליך שהוא יעבור עד לרגע בו יעמוד כצמח זקוף בגינתנו? איך הוא יתרגם לעצמו את כל השלבים שהזרע הקטן הזה עומד לעבור? מפריצת קליפתו, הבקיעה כנבט מהקרקע, עד צמיחת הגבעול, העלים וגם הפרי.

במקרה הזה ספציפית זרענו זרעים של קלחי תירס…כך שהיה גם למה לצפות!הימים חלפו ולנו נשאר רק לבוא ולעקוב, לביא בתשוקה עזה לא וויתר על אף יום להביט בשינוי המתרחש. כמה מרגש היה בשבילו לבוא לגן הירק ולגלות לפתע נבטים על פני הקרקע, שיום לפני זה לא היו. וכמובן לאחר מספר חודשים ליהנות מפרי התירס המתקתק והטעים.

הוא לא שאל הרבה שאלות, פשוט התמיד בביקורים בגן הירק, הקפיד להשקות את הצמחים, והיה פתוח לקלוט ולקבל כל מה שקורה ושמח בתמימות ילדותית מכל שינוי קטן שיכולנו להבחין בו. זה היה תהליך מדהים עבור שנינו.

ככה אני רואה ומתרגש גם מתהליכי צמיחה שקורים אצלי בקליניקה, הפעם לא לצמחים…למטופלים שבאים אליי ובוחרים ללכת בדרך של התפתחות וצמיחה.

חלק מהמטופלים מגיעים כשהם חווים רגעי משבר או בלבול, אבל זה לא חייב להיות שמטופלים מגיעים רק בגלל שלא טוב להם בחיים, זה יכול להיות גם מתוך מודעות טהורה, רצון לשפר את איכות חייהם וכח פנימי שמבקש שינוי מהמקום בו הם נמצאים…לרוב במובן הנפשי והרגשי אבל יכול להיות גם הפיזי.

אני מאמין שבעזרת הכלים והטיפול שאני מעניק למטופל אני משקה אותו כמו צמח התירס שלביא השקה. בעזרת השטיפה האנרגטית אני מאפשר לכל אחד ואחת להיות יותר מחוברים לעצמם. לערוך התבוננות פנימית ועמוקה המאפשרת לבדוק איזה קשרים/ רגשות/ דפוסים משרתים אותי בחיי, איזה שולטים בי ואיזה מהם זה הזמן להגיד יפה “תודה ושלום” ולהשתחרר מהם.

עוד כלי שתומך בתהליך הצמיחה ואני נעזר בו הוא תמציות פרחי באך (פרחים…גן ירק כבר אמרנו?!), התמציות יכולות לעזור לשחרר חסימות רגשיות ובעזרת רקיחה מדויקת של תמציות ספציפיות לכל אדם לתת את הכוחות הנחוצים לו כדי להתמודד, להפוך את הדברים לברורים יותר ולגלות מיהו האני העמוק ביותר.

התהליך הטיפולי דורש רצון לשינוי ואומץ פנימי על מנת להרגיש בשינוי אמיתי.

ככל שבאים יותר פתוחים לתהליך כך מרגישים את ההבדל באופן יותר מהותי.

חשוב לזכור לכל אחד ואחת יש את הדרך שלו או שלה בתהליך הצמיחה האישית, תירס לא גדל כמו עגבנייה, ועגבנייה לא גדלה כמו ברוקולי.

והכי חשוב כל גינת ירק פנימית בליבנו המלאה בתנובת פירות וירקות מתחילה בזרע קטן של אהבה עצמית וקבלה.

מוזמנים לקרוא מכתבים של מטופלים בנושא:

חשבתי שהלב שלי לא יכול להרגיש ולהתאהב
04/08/2018

"היי אליהו עברתי חוויה מאוד עוצמתית אצלך בקליניקה, הרגשתי שיוצא לי מהגוף שליליות ורעל והגוף עובד פתאום טוב יותר. במיוחד הרגשתי את הלב שלי במהלך הטיפול ואחריו כאילו שהוא חזר לעבוד ויכול להרגיש.  במהלך הטיפול הרגשתי כמו פרפרים שעולים מהבטן Continue Reading

<< Prev
Next >>