בעיות עיכול

בעיות עיכול

כשחוויה רגשית לא מתעכלת

  • סובלים מכאבי בטן?
  • סובלים מנפיחות בבטן או מגזים?
  • סובלים ממעי רגיז?
  • סובלים מיציאות לא סדירות?

בעיות עיכול הן מטרד נפוץ במיוחד בחברה המערבית. יותר מדי אנשים התרגלו לחיות בשלום עם הפרעות עיכול כמו כאבי בטן, מעי רגיז ועצירות הפוגעות בצורה חמורה באיכות החיים שלהם. למרות שכדורים או טיפול תרופתי יכולים לעזור בטווח הקצר. אני כמטפל מעדיף להתמקד בפתרון מעמיק לבעיות העיכול לטווח הרחוק, ולטיפול משורש הבעיה שלרוב נובע מבעיות רגשיות ונפשיות.

בין הרגש לבטן

מערכת העיכול היא אחת המערכות המורכבות והמרתקות שבגופנו. היא משמעותית ביותר גם מהבחינה הפיזית וגם מהבחינה הנפשית. חשוב לדעת שהיא מקושרת ישירות אל מערכת העצבים ולכן ישנן השפעות הדדיות חשובות בין השתיים. לכן, למצבים הרגשיים שאנו שרויים בהם יש השפעה ישירה ונרחבת על מערכת העיכול שלנו, וחוויות רגשיות שליליות או מצבים מלחיצים שאנו עוברים ביום יום מוציאים את המערכת מאיזון ומחלישים אותה. למצבים רגשיים כמו מתח או חרדה יש השפעה נרחבת על מערכת העיכול, ולכן בעיות עיכול הן אחד מהתסמינים השכיחים ביותר להימצאות של גורמי מתח, חרדה וטראומות שלא ״עוכלו״ כשורה. מחקרים רבים מראים כי שהייה ממושכת בלחץ, חרדה ובמצבים דומים עלולה להוביל להתפתחות של חיידקים מזיקים במעי, שלשולים, עצירות, הקאות וכאבי בטן, ואפילו להוביל להתפתחותן של מחלות אוטואימוניות חמורות כמו קרוהן וקוליטיס.

הקושי ״בלעכל״ את הרגשות שלנו

בני אדם הינם יצורים רגשיים, וישנו קשר ישיר בין הרגשות והמחשבות שלנו לבין מה שקורה לנו בגוף. בשביל שנצליח לעבד את הרגשות שלנו, אנו קודם כל צריכים לפתח מודעות אליהם. הבעיה היא שאנשים רבים חוששים להרגיש את הרגשות ונמצאים בנתק מוחלט מהם. רגשות דומים מאוד למזון בכך שגם אותם חשוב מאוד ״לעכל״ ולעבד בצורה נכונה משום שכפי שציינו קודם, הדחקה של מצבים רגשיים ורגשות שליליים מביאים ליותר כאב וסבל, גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי.

אז מה אפשר לעשות?

כאשר הרגשות שלנו מנותבים בצורה נכונה הם תורמים בצורה חיובית להעצמה ומודעות העצמית שלנו. טיפול יעיל בשחרור החסימה הרגשית, בשילוב אימון הגוף להתמודדות עם לחץ, יכול לשפר מאוד את איכות החיים ואת הבריאות הכללית שלנו. בעזרת שיטת FREE-FLOW הייחודית שלי, המשלבת שיחה, התאמת תמציות פרחי באך, טיפול במגע (על הבגדים כמובן),תרגילי נשימה ומגוון רחב של כלים שרכשתי במשך השנים, היא שיטה יעילה מאוד בשחרור מתחים וכעסים העלולים להוביל לבעיות עיכול חמורות.

אני מזמין אתכם לטיפול מרגיע, אפקטיבי וייחודי שיאפשר לכם להתגבר על החסמים האנרגטיים והרגשיים שלכם – ובכך להיפטר גם מבעיות העיכול.

בעיות עיכול

מוזמנים לקרוא מכתבים של מטופלים בנושא:

בעיות עיכול

"אליהו שבוע טוב, במשך תקופה ארוכה חפשתי תרופה, מזור, תשובות לבעיות עיכול ממנה סבלתי. ראיתי רופאים, עברתי בדיקות לקחתי תרופות, השתתפתי בסדנאות שתיתי חליטות עד שכמעט נגמר הכח. במהלך מסע החיפושים שמעתי על ד''ר נאדר בוטו, ועל הטיפול הקרוי "שטיפה Continue Reading

>>
<<