בעיות עיכול

בעיות עיכול: כשחוויה רגשית לא מתעכלת

  • סובלים מכאבי בטן?
  • סובלים מנפיחות בבטן או מגזים?
  • סובלים ממעי רגיז?
  • סובלים מיציאות לא סדירות?

בעיות עיכול הן מטרד נפוץ במיוחד בחברה המערבית. יותר מדי אנשים התרגלו לחיות בשלום עם הפרעות עיכול כמו כאבי בטן, מעי רגיז ועצירות הפוגעות בצורה חמורה באיכות החיים שלהם. למרות שכדורים או טיפול תרופתי יכולים לעזור בטווח הקצר. אני כמטפל מעדיף להתמקד בפתרון מעמיק לבעיות העיכול לטווח הרחוק, ולטיפול משורש הבעיה שלרוב נובע מבעיות רגשיות ונפשיות.

 

בעיות עיכול

בעיות עיכול - שטיפה אנרגטית

בין הרגש לבטן

מערכת העיכול היא אחת המערכות המורכבות והמרתקות שבגופנו. היא משמעותית ביותר גם מהבחינה הפיזית וגם מהבחינה הנפשית. חשוב לדעת שהיא מקושרת ישירות אל מערכת העצבים ולכן ישנן השפעות הדדיות חשובות בין השתיים. לכן, למצבים הרגשיים שאנו שרויים בהם יש השפעה ישירה ונרחבת על מערכת העיכול שלנו, וחוויות רגשיות שליליות או מצבים מלחיצים שאנו עוברים ביום יום מוציאים את המערכת מאיזון ומחלישים אותה. למצבים רגשיים כמו מתח או חרדה יש השפעה נרחבת על מערכת העיכול, ולכן בעיות עיכול הן אחד מהתסמינים השכיחים ביותר להימצאות של גורמי מתח, חרדה וטראומות שלא ״עוכלו״ כשורה. מחקרים רבים מראים כי שהייה ממושכת בלחץ, חרדה ובמצבים דומים עלולה להוביל להתפתחות של חיידקים מזיקים במעי, שלשולים, עצירות, הקאות וכאבי בטן, ואפילו להוביל להתפתחותן של מחלות אוטואימוניות חמורות כמו קרוהן וקוליטיס.

הקושי ב "לעכל" את הרגשות

בני אדם הינם יצורים רגשיים, וישנו קשר ישיר בין הרגשות והמחשבות שלנו לבין מה שקורה לנו בגוף. בשביל שנצליח לעבד את הרגשות שלנו, אנו קודם כל צריכים לפתח מודעות אליהם. הבעיה היא שאנשים רבים חוששים להרגיש את הרגשות ונמצאים בנתק מוחלט מהם. רגשות דומים מאוד למזון בכך שגם אותם חשוב מאוד ״לעכל״ ולעבד בצורה נכונה משום שכפי שציינו קודם, הדחקה של מצבים רגשיים ורגשות שליליים מביאים ליותר כאב וסבל, גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי.

אז מה אפשר לעשות?

כאשר הרגשות שלנו מנותבים בצורה נכונה הם תורמים בצורה חיובית להעצמה ומודעות העצמית שלנו. טיפול יעיל בשחרור החסימה הרגשית, בשילוב אימון הגוף להתמודדות עם לחץ, יכול לשפר מאוד את איכות החיים ואת הבריאות הכללית שלנו. בעזרת שיטת זרימה חופשית הייחודית שלי, המשלבת שיחה, התאמת תמציות פרחי באך, טיפול במגע (על הבגדים כמובן),תרגילי נשימה ומגוון רחב של כלים שרכשתי במשך השנים, היא שיטה יעילה מאוד בשחרור מתחים וכעסים העלולים להוביל לבעיות עיכול חמורות.

אני מזמין אתכם לטיפול מרגיע, אפקטיבי וייחודי שיאפשר לכם
להתגבר על החסמים האנרגטיים והרגשיים שלכם – ובכך להיפטר גם מבעיות העיכול.

השאירו פרטים ואשמח לעזור

מוזמנים לקרוא ביקורות של מטופלים בנושא:

שחר בת ה 11 הגיעה לשלושה מפגשים בלבד אצל אליהו.
לאחר שסבלה מכאבי ראש, בטן ובחילות חזקות בתדירות של פעם בכמה שבועות.
הייתה קמה באמצע הלילה בוכה עם כאב ראש חזק
לא מסוגלת להרדם. לפעמים נתנו נורופן ולפעמים הייתה מקיאה וזה הירגיע.
כבר חלפו כמעט חודשיים והתופעה לא קרתה כלל מאז.
שחר ישנה טוב, לא מתלוננת על כאבי ראש ובטן כלל.
הטיפול האחרון אצל אליהו היה מאוד חזק ואציין גם שבשלושה ימים שלאחריו
היא הייתה עם מצבי רוח משתנים וחרדות, אבל לבסוף זה עבר.
זה ממש כאילו דברים ריגשיים השתחרו ממנה. תודה אליהו!

26/10/2023

הגעתי לאליהו לפני כמעט 4 שנים..
חולת קרוהן ופיברומיאלגיה עם רצון מטורף להגשים את עצמי ולמצוא את הדרך שלי בעולם, וגם להכנס להריון בתשוקה לבת אחרי שני בנים,
הגעתי מלווה חששות, פחדים מעכבים חסמים וביטחון עצמי ברצפה..
בטיפול קסום משחרר ומנקה משולב שיחות, תמציות באך, מגע ונשימות (מי ידע שיש דבר כזה נשימה נכונה?).
חוויתי בטיפולים חזיונות מתוך האינטואיציה החזקה שלי בין השאר על לידה ותינוקת ותובנות שהלידה הזאת תוביל את דרכי ותפתח את מזלי..
בדיעבד הבנתי שאצלו נשתלו הזרעים לאדם שאני כיום ולדרך בה בחרתי ללכת..
את הטיפול הפסקנו כשגיליתי שאני בהריון (כיום הבת שלי בת 3), בהמשך למדתי nlp והפכתי בעצמי למטפלת...
אליהו מקסים צנוע משרה שלווה ואהבה, מכיל ולא שיפוטי, מאד מקצועי...
שנים של טיפולים פסיכולוגיים לא עשו לנפשי ורגשותיי את האפקט שחוויתי אצלו ועל כך תמיד אזכור אותו לטובה
ואת הטיפולים כחוויה חיובית מעצימה... מומלץ בחום!!!
לירון

31/05/2021

"אליהו שבוע טוב, במשך תקופה ארוכה חפשתי תרופה, מזור, תשובות לבעיות עיכול ממנה סבלתי. ראיתי רופאים, עברתי בדיקות לקחתי תרופות, השתתפתי בסדנאות שתיתי חליטות עד שכמעט נגמר הכח. במהלך מסע החיפושים שמעתי על ד''ר נאדר בוטו, ועל הטיפול הקרוי "שטיפה אנרגטית" . ואז פגשתי את אליהו ספיר, תלמידו של ד''ר בוטו. בחודשים האחרונים לאחר כמה טיפולים אני חווה שינוי שהתחיל  בקטנה ומתקדם להחזיר את המערכת לתפקוד נורמלי. הולכת על קצות אצבעות, נפעמת ומתרגשת עם כל סימן של התקדמות. פלא, נס, אמונה,  אליהו אתה מוכשר, מקשיב ומעודד. תודה גדולה."
ר'

09/08/2018