אודות

אודות אליהו ספיר - מטפל מומחה לשחרור גופני ונפשי

ההבדל בין לא להיות חולה לבין להיות בריא.

שמי אליהו ספיר, בן 51, נשוי למיכלי ואב ללביא ואייל.
לכאורה, איש מהשורה מהישוב רשפון.
למעשה, קורות חיי מלווים בהרבה הרפתקאות, מהמורות וטלטלות, ניסויים ותהיות.
מטפל ותיק בשטיפה אנרגטית שיטתו של ד”ר נאדר בוטו
היום אני  נמצא במקום שפעם יכולתי רק לחלום עליו  –  ב-Free Flow – חי בזרימה חופשית ומסייע לאחרים לחיות כך.

לעולם לא האמנתי שניתן לחיות בשני הקצוות של החיים, עד שעברתי על בשרי את החוויה ששינתה לי את החיים מקצה לקצה.

אם נחזור בציר הזמן 22 שנה לאחור, יכולתם להבחין באדם מדוגם ומעונב, שיוצא לעבודה לפני צאת החמה וחוזר לביתו עם צאת הנשמה: איש עסקים הייתי. עסקתי במסחר של ציי רכב. הגשמתי חלומות ללקוחות, הרווחתי כסף ודאגתי לבזבז אותו  באופן מופרז על תענוגות העולם. עד שהגיע המפץ הגדול – המפץ הנפשי שלי.

אליהו ספיר

הבריחה…
יום בהיר אחד החלטתי לברוח מהעולם החומרני, בו הייתי שבוי במשך שנים, לעולם שבו השעון לא מתקתק והכסף לא מהדהד, למזרח הרחוק. באחד ממסעותיי לתאילנד פגשתי שתי נשים מבוגרות שעשו את הסוויץ’ בחיי: הודית ותאילנדית. מההודית למדתי את רזי הבישול ההודי ומהתאילנדית את רזי העיסוי התאילנדי לכל סוגיו. מכאן ואילך, החיים שלי עברו פאזה.

 גילוי האושר

במסעי במזרח התחברתי לשלווה, לאורח החיים הפשוט והבריא והתחלתי לתחזק את עצמי דרך יוגה ותזונה בריאה. ההבנה כי ניתן להיות מאושר גם ללא מרדף אחר העושר שינתה את חיי.
עם שובי לארץ המשכתי את המסע המרתק אחר האושר האישי שלי והשלמתי אותו בהשכלה במוסדות מוכרים וידועים בתחום הרפואה המשלימה: זכיתי ללמוד שיאצו, טווינא, סוג’וק, דיקור סיני, פרחי באך, הילינג ושיטת ד”ר נאדר בוטו – מפתח השטיפה אנרגטית. במקביל, צברתי נסיון על עצמי וגיליתי שמה שמסייע לי עשוי לסייע גם לאחרים. טיפלתי בחברים ועמיתים, ואלו הביאו את חבריהם וכך הלאה.

Free Flow  – לחיות בזרימה חופשית
את הקליניקה הראשונה הקמתי בחיפה כשביססתי לעצמי קהל לקוחות קבוע: באמצעות טכניקות המשלבות מגע על בגדים, נשימה, שטיפה אנרגטית, שיחות ופרחי באך, סייעתי לאנשים  להשתחרר מחסימות רגשיות וגופניות, להפיג מתחים וחרדות ולהדיר מחלות כרוניות, כאבים והתמכרויות. הזרמתי בעורקם אנרגיה והחזרתי את ההרמוניה לגופם ולנפשם.
פיתחתי את הנוסחא האינטגרטיבית של הטכניקות השונות וכיניתי אותה Free Flow – פירושה כמשמעות התוצאה המתקבלת כפועל יוצא מהטיפול: זרימה חופשית של כל מערכות הגוף והנפש.
כיום בבעלותי קליניקה מצליחה ברשפון, בזכות השיטה היעילה שזכתה לשם טוב גם ברחבי הגלובוס. המטופלים שלי ברחבי אירופה מאמינים בשיטה ומרגישים שיפור ניכר בחייהם.

האני מאמין שלי

כדי להבין טוב יותר את מה שאני עושה אספר לכם כי כבר לפני אלפי שנים החכמים הגדולים הבינו כי בגוף זורמת אנרגיה. אנרגיה זו הינה אנרגיית החיים.
קל לי להסביר על אנרגיה דרך דימוי של מכונית. אם ניתן לרכב את התנאים הטובים ביותר הנסיעה וחווית הנסיעה תהיינה משובחות.

  • כדי שהמנוע יעבוד בצורה אופטימלית יש צורך לשמור על יחס נכון של חמצן ודלק. במידה והיחס מופר פעולת המנוע תינזק ובהמשך המכונית תושבת! אם נקביל את הדבר לגוף שלנו כאשר אנו נושמים בעיקר נשימות שטחיות לעומת נשימות עמוקות פחות חמצן מגיע לתאים ונוצרת סביבה חומצית בגוף, זוהי קרקע פוריה להתפתחות של מחלות כרוניות.
  • לכל רכב יש תא מטען. אם תא המטען עמוס על גדותיו לאורך זמן, הדבר יגרום לשחיקת הרכב, הרכב יסע לאט, יקרטע ויהיה קשה לו לעלות בעליות. אצלנו המטען הרגשי הינו שווה ערך למטען במכונית. כשיש טראומות, זכרונות, חוויות שלא עובדו או שוחררו הן הופכות למשהו לא רצוי המכביד על התפקוד שלנו, כמו קושי ביצירת מערכות יחסים. בהיבט הגופני טראומות משבשות את זרימת האנרגיה בגוף, מערכת החיסון נחלשת ומערכות אחרות מתפקדות פחות טוב.
  • בלוח הבקרה ברכב ישנן נורות התראה אשר נדלקות כאשר נוצרת בעיה כלשהי. מה הייתם עושים אם נדלקה לכם נורה ברכב? אף אחד לא ינהג ברכב במצב כזה לאורך זמן! כולנו נעדיף לפנות בהקדם למוסך כדי לתקן את התקלה. בואו נדבר על בעיה נפוצה… כאב ראש. כאב ראש הוא גם סוג של נורת התראה ואנו במקום לפתור את הבעיה מהשורש מעדיפים פעמים רבות לקחת כדור, זה כמו לשים מדבקה על הנורה ולהתעלם ממנה. מנסיוני כאב ראש פעמים רבות בא בעקבות נשימה שטחית וחוסר חמצן בגוף.
  • כל רכב זקוק לתחזוקה שוטפת של טיפולים, החלפת שמנים, מסננים ועוד. כמו שיש הכן רכבך לחורף גם אנו זקוקים לתחזוקה שוטפת של הגוף על מנת לשמור על בריאותנו. לכן מומלץ מידי פעם כמניעה לקבל טיפול בשיטתי.

 במהלך השנים הכרתי רופא ישראלי מדהים עם שם בינלאומי ד”ר נאדר בוטו והבנתי שחסימות רגשיות יכולות גם להשפיע על הזרימה האנרגטית והנשימה בגוף, אם אנו משחררים את האדם מהחסימה הוא יהיה רגוע, שליו ואנרגטי. מחלות כרוניות רבות באות מעצם זה שהגוף יוצא מאיזון .

זוכה פרס נובל הכימאי אוטו ורבורג גילה כבר בשנות ה30 של המאה הקודמת כי מחלת הסרטן נגרמת
עקב מחסור בחמצן לתא
תקשיבו ותפנימו לכם סרטן מתפתח כשיש מחסור בחמצן! כמה פשוט!

בואו ניקח נשימה רגע יחד שימו לב שיותר ויותר אנשים חולים בסרטן ובמחלות כרוניות אחרות.

בקליגרפיה הסינית למשל בריאות מיוצגת בשני סמלים: סמל של אדם יציב וזקוף ביחד עם סמל של אדם רפוי ורגוע זהו האני מאמין שלי!

אשמח לגלות גם לך כיצד השיטה עובדת ומשפרת משמעותית את אורח חייך.

הוכשרתי במשך שנים:

אשמח לעזור, צרו עימי קשר:

    דילוג לתוכן