טיפול בטראומה

טיפול בטראומה

הדרך להמשך הזרימה בחיים

חסימה רגשית: מתרחשת כאשר חווינו משהו לא נעים (לעיתים לאדם אחר יכול להראות זניח) אשר סגר משהו בתוכינו וקשה לנו להשתחרר ממנו.
פעמים רבות אנו חווים דברים לא נעימים אשר מאתגרים אותנו ומקשים עלינו להתמודד איתם. תפקידי הוא לסייע לכם להתמודד עם אותה טראומה (פעמים רבות היא איננה במודע כלל) , לעבד אותה ולהמשיך הלאה בחיים.
כמו שמכונית זקוקה לדלק איכותי כדי לקחת אותנו ליעדנו כך גם גופנו! 
סטרס והמתח הנפשי מוציאים את הגוף מאיזון, יש עליה בקורטיזול ( הורמון הסטרס), הנשימה שלנו נהיית שטחית ואז הגוף מקבל פחות חמצן.
 
 

התאי הגוף נפגעים ממחסור בחמצן בכך שהם מספקים לנו פחות אנרגיה (ATP) ואורח חייהם מתקצר ( וכך אנו מזדקנים מהר יותר ומפתחים יותר מחלות כרוניות). איזון הגוף ממלא את הגוף בחמצן ובכך הגוף יודע לתקן בעצמו את הנזקים מהסטרס. אנו חוזרים להרגיש רעננים, בריאים וממוקדים. 
בגופינו מנגנוני הגנה רבים אשר שומרים עלינו במצבים האלה. לעיתים רבות הסרעפת תתכווץ ויתכן אף מרכזים אנרגטיים החיונים לתפקוד תקין של הגוף.
אתן דוגמאות בעניין מנסיוני בתחום:

שטיפה אנרגטית
  • אישה אשר עברה התעללות מינית או אונס – מצב בו אישה חשה חוסר אונים ופעמים רבות לא הוציאה את הזעם הרב כלפי האונס תתקשה להיכנס להריון למרות שבבדיקה רפואית הכל נמצא תקין.
  • אדם אשר חווה אובדן בן משפחה ואובדן ואובדן אמון בחבר התקשה להתאהב ולפתח מערכת יחסים תקנית.
  • אדם אשר חווה נטישה מצד הוריו פיתח אסטמה וקשיים במערכת הנשימה
  • צעירה אשר עברה תאונת דרכים ולא עיבדה את המצב חוותה כאבים כרונים חזקים ברגלה.
  • אישה אשר חוותה מעבר מגורים (בריחה מאיזור המגורים עקב השואה) חוותה כאבי גב חזקים .
  • טיפול יעיל בשחרור החסימה הרגשית יכול לשפר מאוד את איכות הנשימה ואיכות חייכם.

    טיפול בשיטת FREE-FLOW משלב שיחה, התאמת תמציות פרחי באך, טיפול במגע ( על בגדים ) ותרגילי נשימה עוזר מאוד לשחרר מתחים וכעסים ולהתחבר לתשוקה שלכם.

מוזמנים לקרוא מכתבים של מטופלים בנושא:

הרגשתי כמו פרפרים

"היי אליהו עברתי חוויה מאוד עוצמתית אצלך בקליניקה, הרגשתי שיוצא לי מהגוף שליליות ורעל והגוף עובד פתאום טוב יותר. במיוחד הרגשתי את הלב שלי במהלך הטיפול ואחריו כאילו שהוא חזר לעבוד ויכול להרגיש.  במהלך הטיפול הרגשתי כמו פרפרים שעולים מהבטן Continue Reading

>>
<<