הפרעת שינה

הפרעת שינה - לישון בנחת ולהתעורר מלאים

״לפי הצורך בשינה ובאהבה למד אני שהנני בן תמותה״/ אלכסנדר מוקדון

זו היא פעולה חיונית לנו לבריאות הגוף והנפש, כמו אכילה ושתייה, ולרוב מושפעת מפעילותנו במהלך היום. על אף החשיבות הרבה של השינה, הידע עליה עוד עמום יחסית ונושאים רבים אודותיה הם עדיין מצויים בערפל – המחקר והלמידה אודותיה, ממשיך ללא הפסקה.
פעמים רבות אנו מסיקים כי שינה מרובה היא טובה, כלומר ככל שאנו ישנים יותר – הרי זה משובח. אמנם היעילות של השינה אינה טמונה במשך השעות, אלא גם באיכות השינה ובדפוסי השינה שלכם.
התעוררות במהלך הלילה, הרגשה או אי הרגשה של מלאות בעת ההתעוררות, משך זמן ההירדמות ועוד – הם פרמטרים אשר יכולים להעיד על טיב השינה שלכם.

אישה ערה בלילה

הפרעת שינה טיפול

הפרעת שינה - לילות בלי שינה

רבים מאיתנו מכירים בוודאי את המושג ״לילה לבן״ ואת ההשפעות שלנו על בשרנו. עייפות גדולה, קושי לתפקד, עצבנות, חוסר ריכוז ועוד, הן רק חלק מההשפעות הנלוות ללילה בלי שינה. כשהדבר הופך לדפוס קבוע ומספר הלילות לבנים הולך ומתגבר, הפרעות השינה פוגעות באיכות החיים, בתפקוד היומיומי ובבריאות – הפיזית והנפשית. הפרעות שינה רווחות בקרב 25% מהאוכלוסייה, והן בעלות ספקטרום רחב של עוצמות – חלקן טומנות בחובן קשיי שינה קלים, מזדמנים ולא קבועים וחלקן עלולות לעורר מצוקה של ממש.

שינה היא קריטית לבריאות הגוף והנפש

שינה שאינה חלקה וממלאת, יכולה להיות מעבר למתסכלת ומעייפת, אלא עלולה להביא בעיות של ממש… השמנה, כאבי ראש, יתר לחץ דם וסיכון לאירועים מוחיים הם רק חלק מההשלכות שבעיות שינה עלולות להביא עימן. לצד אלו, בפן הפסיכולוגי בעיות שינה יכולות לתרום להיווצרות דיכאון, נטייה לעצבנות, קשיי ריכוז וירידה בחשק ובתפקוד המיני ועוד.

הצורך בכיבוי המחשבות

הפרעות שינה עלולות להיגרם ממגוון רב של גורמים, ביניהם גיל מתקדם, שינויים הורמונליים כמו היריון, בעיות בריאותיות ועוד, כאשר אחד הגורמים השכיחים ביותר להיווצרות הפרעות שינה הוא לחץ נפשי. אנשים רבים אשר מוצפים בסטרס במהלך השגרה שלהם, עלולים להרגיש עייפות קשה ובאותה נשימה לא יצליחו להירדם, ויתהפכו זמן רב במיטה – שקועים במחשבות או בחרדות.
השינה נועדה לבצע מעין אתחול למוח, מסייעת להפרשת חומרים חיוניים לבניית הגוף, עוזרת ללמידה ולזיכרון לעבור תהליכי עיבוד, למלא את מצבורי האנרגיה בגוף שלנו ולהעניק לנו שקט ומנוחה. כדי להיכנס למצב הירדמות ושינה עמוקה, אנו זקוקים ״לכבות את המוח״, להירגע ולהרפות, אמנם כאשר אנו טרודים, אנו מתקשים מאוד להירדם ולזכות בשינה איכותית.
שאלו את עצמכם…
האם אתם מתקשים להירדם באופן גורף?
האם אתם מתעוררים פעמים רבוץ במשך הלילה?
האם השינה שלכם אינה נינוחה ושלווה?
האם אתם קמים באופן טבעי מוקדם מאוד?
האם אתם חווים עייפות כרונית במהלך היום?
החדשות הפחות טובות הן, שאם עניתם על הרבה מהשאלות לחיוב, ייתכן כי אתם סובלים מהפרעת שינה. החדשות הטובות הן – שאינכם צריכים לחוות זאת ושיש לכך פתרון!

״זה רק ילך ויסתדר, מחר בבוקר נתעורר ליום חדש נפלא״

מחשבות טורדניות, פחדים, חרדות ומתח נפשי (הנובעים לא פעם מאורח חיים עמוס) הם נחלתם של רבים מאיתנו ומונעים מאיתנו להרפות את המוח כדי להירדם. במהלך 20 שנותיי כמטפל גוף ונפש, טיפלתי ברבים עם הפרעת שינה, אספתי לסל הכלים הטיפוליים שלי את הטכניקות והשיטות היעילות ביותר שנוכחתי לראות את האפקט המיטיב שלהן. ביניהן השטיפה האנרגטית של ד״ר נאדר בוטו ותמציות פרחי באך, אשר מאפשרות עבודה על מצבי מתח וחרדה, מודעים או שאינם מודעים, דרך שחרור החסימות שיוצרות חוויות שליליות מהעבר ומשפיעות על מצב השינה.
במפגש עם המטופלים שלי, ליקטתי את המיטב ודייקתי את שיטת העבודה שלי עד אשר פיתחתי טיפול ייחודי, זרימה חופשית ,טיפול המסייע לשחרור הלחצים, הזרמת חמצן ותחושה קלילה וטובה .
דרך הטיפול שלי, אני מדריך את המטופל לנשום באופן מלא יותר, כך שהריאות יתמלאו בחמצן טרי שיגיע לכל התאים בגוף. יחד עם תרגילי נשימה ייחודיים שאני מלמד לטובת המשך התרגול בבית, הטיפול מסייע לחיבור הגוף והנפש לחוות רוגע ושלוה, למען חיים מיטיבים יותר, הירדמות קלה יותר ושינה איכותית יותר.

״אדם מאושר הוא מי שמוצא בהנאה בעת היקיצה את מי שהוא רוצה להיות״/ פול ואלרי

אני מזמין אתכם אליי לקליניקה – בואו להתמסר לחוויה מרפאת ומשחררת,
בעזרתה תצליחו להרדם בנחת, לישון טוב
ולהתעורר כשאתם מלאים באנרגיה ובמוטיבציה ליום חדש.

השאירו פרטים ואשמח לעזור

מוזמנים לקרוא ביקורות של מטופלים בנושא:

"אליהו שלום מה שלומך? רציתי לומר לך תודה רבה על טיפול מסור ומקצועי שהענקת לי עם הצוואר אך יותר ממה שאני זכיתי בטיפול זכתה ביתי שבאה איתי אלייך וסיפרתי לך שהיא לא ישנה. ביתי נולדה תינוקת שלא ישנה כמעט בכלל, בערך שעתיים בלילה וכל הזמן ערה וכשניגשתי איתה לרופא ילדים תשובתו הייתה: מה את רוצה שאני אתן לך פטיש 5 קילו בסירופ, יש אחוז מאוד קטן של ילדים שבקושי ישן. אך הימים היו סיוט כשאני אחרי לידה ומטפלת בעוד ילד קטן בן 3 וצריכה גם לקום לעבודה. הגוף הפך להיות עייף ועצבני.
ואתה בשלווה שלך, ובחיוך העדין שלך שאלת את ביתי אם אתה יכול לשים לה כדורית באוזן. (היא הייתה כבר בת 4) ושיתפה פעולה עם החן שבך.
אותו ערב בשעה 8 הבת שלי אמרה לי בפעם הראשונה בחיים אמא אני עייפה. עדיין לא קישרתי את זה למה שעשית והתקשרתי לאמא שלי לספר לה והיא מהצד השני של הקו ישר הגיבה: תבדקי אם יש לילה חום...
ובאותו לילה ביתי ישנה בפעם הראשונה שינה מלאה. נכון שהיה צריך עוד מספר טיפולים אך מינשוף לילה הילדה התחילה לישון טוב. תודה אליהו על לילות של שינה על טיפול מסור ועל חיוך ואמפתיה
רינת בכר"

01/09/2018

" בשנים סבלתי מדלקות כרוניות בכתף שהפריעו לי בחיי היום יום ובמיוחד בלילה. מרוב כאבים לא הצלחתי לישון. לאחר נסיונות כושלים לטפל בנושא על ידי רפואה קונבנציונלית, קיבלתי את השם של אליהו ואמרתי שאין לי מה להפסיד. אז לא רק שלא הפסדתי, אלא הרווחתי בגדול! כבר לאחר הטיפול הראשון הכאבים חלפו!! ישנתי כמו שצריך והרגשתי טוב! מאז ה"רומן" שלי עם אליהו רק התעצם. אליהו טיפל במסירות, עדינות ורגישות בכל מיני בעיות אחרות שהיו לי. לימד אותי לנשום, להיות קשובה לגופי ולרגשותיי, לאכול בריא. בשעות חירום הוא היה זמין וטיפל במה שצריך במיומנות ומקצועיות. אליהו, אין לי מספיק מילים בלקסיקון כדי להביע את הערכתי ותודתי על כל מה שאתה עושה למעני (וכן למען אחי ואמי). מאחלת לכל אחד שיזכה לטיפול ממך, כי זו חוויה שווה ואני ממליצה עליך בחום ובאחריות לכל מי שרק מוכן לשמוע" !
יעל בת 31 גננת ,חיפה

10/08/2018

"זה כשלוש שנים שאני נמצאת בטיפול אצל אליהו ספיר.
במהלך שנים אלו הצליח אליהו לשפר באופן ניכר את מצב השינה שלי
וע"י טיפול אינטנסיבי בסרעפת הצלחנו להתגבר על תופעת הצרבת החזקה, שסבלתי ממנה.
לאורח תקופה זו אליהו העניק לי טיפול אמין מסור ומקצועי ביותר."
נופר,75, חיפה

10/08/2018

"שמי אמנון ואני בעל מקצוע חופשי. הגעתי לאליהו באמצע שנות ה חמישים לחיי לאחר שהמתח הרב, הלחץ הכבד ואופיה התובעני של העבודה החלו לתת אותותיהם גם מבחינה גופנית. תחילה סבלתי מבעיות שינה כשהתעוררתי מוקדם ולאחר מכן סבלתי משרירים תפוסים. אליהו החל לעבוד איתי על טכניקות שונות של הרגעות והרפיה כללית. לצד ההקלה הפיזית הממשית, סיגלתי לעצמי עם הזמן יכולות של נשימה ארוכה ואיטית, המקלה עליי באופן משמעותי בעתות של מתח ומאפשרת לי להתמודד באופן טוב ויעיל יותר עם מצבי הלחץ השוטפים בעבודה. הטיפולים אצל אליהו הקלו משמעותית את כאבי השרירים שלי ואפשרו לי לישון שינות ארוכות והם גם אפשרו לי להתמודד טוב יותר עם המתח הנפשי והלחצים בעבודה."
אמנון, 56, חיפה

10/08/2018

"החוויה שלי מהטיפול.
אז אחרי תקופת חרדות וחוסר שינה, שינה של שעתיים יומיות בערך עם כדורי שינה.
אחרי לא מעט טיפולים פסיכולוגים (לרוב הסתכם בשיחות).
הגעתי לאליהו ספיר דרך המלצות.
אם נאמר את האמת, הייתי מאוד סקפטית. הגעתי אליו מייאוש מוחלט.
פשוט הבנתי שאו שיעזור (ושוב..... לא מאמינה בטיפולים קונבנציונאלים) או שאתחיל לקחת כדורים כנגד חרדות עם כל התופיות לוואי.
בטיפול הראשון שארך קצת יותר מהטיפולים בהמשך, שוחחנו יותר כדי שיכיר אותי. ואני זוכרת שאמרתי לעצמי "הינה מתחיל לו עוד טיפול פסיכולוגי תחת שם אחר".
אחרי השיחה התחיל הטיפול, התבקשתי לשחרר את הגוף, היה לי מאוד קשה לשחרר בהתחשב בכך שאני לא מאמינה בטיפול.
אבל משהו הרגיש לי קצת יותר עמוק מהטיפולים הפסיכולוגים הרגילים.
בסיום הטיפול אמר לי שיתכן והגוף שלי ירעד ושזו תגובה טבעית לשחרור אנרגיות.
אחרי שהגעתי הביתה, בעלי שאל איך היה הטיפול ופתאום התחלתי לרעוד.
אני זוכרת שאמרתי לו שזה כנראה בתת מודע שלי שהגוף שלי יתחיל לרעוד וזה הגיע ועדייייין לא האמנתי.
באותו היום נשכבתי במיטה לנוח בשעה שש בערב, איכשהוא התעוררתי ב10 בבוקר של יום אחרי.
(זוכרים שלא ישנתי יותר משעתיים ביום???).
קמתי לעולם חדש.... האמונה שלי חזרה לי, ניתן להיתפטר מהחרדות. ניתן לחזור לחיים הרגילים שלי!!!
כמובן שהייתי צריכה עוד כמה טיפולים, והרגשתי שמטיפול לטיפול אני יותר מתחברת ומבינה יותר למה הכוונה בלשחרר את הגוף ולדמיין יותר דברים. למדתי ליהנות מהטיפול ולתת לעצמי לחוות אותו.
אני ממש מודה על ההמלצה שקיבלתי להגיע אליו.
מודה על כך שלא בחרתי בדרך הקלה של לקחת כדורים נגד חרדות ושישנה עוד דרך לעבור את התקופה הזו.
זה שינה אצלי זווית ראיה. העולם נהיה רגוע יותר. פשוט מודה על כך."
נ'

09/08/2018

"היי הגעתי אליך עם בעיית שינה .לא הייתי מצליח להירדם בלילה היה לוקח לי הרבה זמן.
הייתי מאוד לחוץ ולא הייתי רגוע בכלל.
הגעתי אליך אליהו ספיר למען האמת הייתי סקפטי לגבי הטיפול. מעל חמש שנים לא ידעתי מה זה לישון טוב ולהיות שמח ולהנות מחופש ולא לעשות כלום. משהו שלא יכולתי לעשות הייתי נמנע נלקחת חופש ארוך כי הייתי מאוד לא רגוע.
שהגעתי אליך לשטיפה אחרי הטיפול הראשון הבנתי שזה הדרך הנכונה עבורי הרגשתי רעד בגוף וצחקתי ובכיתי לא כמו שאני רגיל בצורה שונה יותר משוחררת.
אחרי הטיפול הרגשתי הקלה והתחלתי לישון יותר טוב .
אחרי הטיפול נתת לי פרחי באך הטיפות שעזרו לי להרגיש יותר טוב .אחרי כמה ימים הוספת לי עוד סוג של פרח הטיפות ומאז התחלתי להיות מאוד רגוע ושלו. מה שכבר שכחתי לפני שנים פתאום התחלתי להנות  מהחופש ולהבין כמה החיים יפים ושצריך להנות מכול רגע. חזר לי המצב רוח והתיאבון כמו שרציתי אני יותר רגוע אם המשפחה שלי ופתאום נהנה איתם בחופשה כמו שהרבה זמן לא היה לי.
אני רוצה לומר לך אליהו שאתה אדם מאוד חביב ואוהב לעזור באמת כי אכפת לך. אתה אדם רגיש וכיף לשוחח איתך. רוצה לומר לך תודה רבה רבה אתה איש מיוחד. אני ממליץ בחום ואהבה לכול מי שיש בעיה ומתלבט לגבי איזה רופא ,שירוץ לפה אתה איש מיוחד תודה רבה"
ר

04/08/2018