פגיעות מיניות

״אל תפחד, אתה לא לבד – אם יחזור שוב רגע הפחד, אבוא להושיט לך יד״

לדאבוני, רבים ורבות מאיתנו סובלים מהשלכות של תקיפה או הטרדה מינית. לפי נתוני איגוד ומרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל – אחוזי התקיפות המיניות, הן בנשים וילדות והן בילדים, הם רבים מדי ולא פוסחים על שכבה משמעותית מהאוכלוסייה.
כל התנהגות מינית או מעשה מיני הנכפה על האחר ללא הסכמתו, לרבות הבטחה שאינה הולמת תמורת תגמול מיני, נכללים תחת קטגוריה התקיפה המינית. הטווח הרחב של הטרדות מיניות, מעמיד מצבים רבים כאפורים, והרבה פעמים אנו מגיבים באופן שונה לחוויות דומות. אירוע שנתפס פשוט ולא מזיק עבור אחד, יכול להיחוות כטראומתי וחמור עבור אחר – אמנם הדגש אינו על המקרה, אלא על איך החוויה נרשמת בגופו ובנפשו של הקורבן, פגיעות מיניות.

טיפול בפגיעות מיניות

טיפול אנרגטי לשחרור פגיעות מיניות

זיכרונות צרובים בגוף

כאשר פגיעה נחווית ומוגדרת כטראומה נפשית עבור הקורבן, ההתמודדות עמה אינה קלה והיא אף עלולה להחמיר עם השנים. הטראומה אינה מסתיימת כאשר ההתעללות מסתיימת, והפגיעה המינית שוזרת בתוכה השפעות ארוכות טווח שמפריעות לתפקוד היום יומי, גם אם איננו מודעים לכך.
סימנים כמו פלאשבקים חוזרים מהאירוע שמופיעים בצורה בלתי נשלטת, דריכות יתר של הגוף, הימנעות מפעילויות או מקומות המזכירים את האירוע, קושי עם מגע וכן סממני חרדה נוספים, המשתנים מאדם לאדם, מעידים על התפתחות הפרעה פוסט טראומטית.

המסע להתמודדות עם הטראומה

ההתמודדות עם זיכרונות מפגיעה מינית, ולו הקלה ביותר, פעמים רבות מביאה לפגיעה בתפקודים חברתיים כמו קושי בבניית אמון בתוך מערכות יחסים והימנעות ממצבים חברתיים. לצד זה, מתווסף קושי נפשי – דיכאון, לחץ וחרדה, סיכון להפרעות אכילה ונטייה לשימוש בסמים. המצוקה הקשה שנובעת כתוצאה מפגיעה מינית, עלולה להתבטא במגוון התנהגויות שאינן מיטיבות עם הקורבן, כמו הרס עצמי, דימוי עצמי נמוך והאשמה עצמית. לכן, מציאת דרך התמודדות בריאה ונכונה עם הטראומה, היא חשובה ומשמעותית עבור כל נפגע או נפגעת, ליצירת אורח חיים שליו, יציב ושמח יותר.

יש בי אהבה והיא תנצח

מזה 25 שנים שאני מטפל באנשים בעלי טראומות שונות, ועוזר להם ולי לדייק את הדרך לעבר חיים מאושרים יותר. במהלך המסע הטיפולי שלי, פיתחתי שיטה ייחודית לשחרור הגוף והנפש מטראומות ומחסימות שמקשות על הפעילות ההרמונית של השניים. הטיפול שלי, אשר שואב השראה משיטת השטיפה האנרגטית של ד״ר נאדר בוטו, מסייע בשחרור התקיעויות שנוצרות בגוף בעקבות הטראומה. אני יוצר עבור המטופלים שלי סביבה מכילה, מאפשרת ולא שיפוטית, ומשלב בטיפול שלי כלים יעילים להבנה טובה יותר של התמודדות מתאימה. יחד עם שיחה קשובה ואמפטית, אני מתאים באופן אישי למטופל תמציות פרחי באך, המלוות אותו לאחר הטיפול ומסייעות בהתמודדות עם המצב הרגשי.

אני מזמין אתכן ואתכם לצעוד יחד איתי על השביל שמוביל לחיים טובים יותר – לחבר את הגוף עם הרגש בסביבה מודעת ומקצועית, להחזיר את הנוכחות לתחושות שעולות כאן ועכשיו וליצור שינוי דפוסים שיטיבו איתכם לאורך השנים.

״המכשול הגדול ביותר שעלי להתגבר עליו הוא דפוס המחשבות שלי. אם אצליח לשנות אותו – אוכל לעבור כל קושי בחיי״

קבלו את היד המושטת אליכם... אתם לא לבד -
יחד נתגבר על הכאב ונגיע לפסגה בנחת.

השאירו פרטים ואשמח לעזור

מוזמנים לקרוא מכתבים של מטופלים בנושא:

"רציתי לכתוב כאן ופשוט לספר מה קרה לי.
באתי לאליהו כי הרגשתי שאני חסומה, שאני לא מחוברת לגוף שלי, שאני לא מחוברת לרגשות שלי.
למרות טיפולים פסיכולוגיים ארוכים, למרות שאני יודעת ויכולה לנתח ולהבין מצבים,
הרי שהייתי מנותקת מהרגשות ומהגוף.
בואו נתחיל מכך שאני ספקנית גדולה ואני לא מאמינה בכלום (רציתי לומר: "אני לא מאמינה בכלום להוציא את כח הכבד", אבל רוב שנותיה האנושות לא ראתה ובוודאי שלא האמינה בכח הכובד).
הייתי אצל אלי בסה"כ לטיפול אחד, לא הרגשתי יותר מדי בזמן הטיפול, וגם לא אחריו.
אבל היום, שנה לאחר מכן, אני במקום שונה לגמרי. חזרתי לעסוק במקצוע שהוא היעוד שלי, גיליתי מחדש את המיניות שלי, נפטרתי מרגשי האשמה שליוו אותי מאז ומתמיד. הגוף שלי מרגיש אחרת, רך וזורם. ואני לא מפחדת יותר. משום דבר שהוא.
לא אגיד שהטיפול היחיד אצל אליהו הוא זה שעשה את כל השינוי, אבל קיימת אפשרות סבירה בהחלט שהטיפול אצל אלי פתח לי או עזר לי לפתוח חסימות רבות, ולהתיר לשינוי לבוא."
רות

30/08/2018

"אני רוצה לשתף בחוויה טראומטית שקרתה לי בהיותי ילדה.
הייתי ממש קטנה בת כ 4 או 5 שנים כשעברתי התעללות מינית מאדם זר בסיטואציה שהיתה קצרה אך השאירה בי צלקת לכל חיי.
הצלקת נשארה שם במהלך ובמשך כל השנים. הסוד נשאר בתוכי עם תחושת חוסר האונים הבושה והכאב.
עברתי  טיפול פסיכולוגי והנושא עלה תוך כדי כל שאר הדברים ששיחזרתי בחיי וחשבתי שבעצם העלאת הנושא והדיבור עליו אני מנקה מתוכי חלק מהקושי .
בהמשך חיי אפילו שיתפתי את בן זוגי במה שעברתי ובטראומה שחוויתי וגם זה היה סוג של התנקות.
התגרשתי (לא בגלל זה כמובן) והלכתי שוב טיפול פסיכולוגי שבסופו שוב עלתה הנקודה הזו בעברי כדבר מאוד משמעותי בהתנהלות של חיי הבוגרים והזוגיים.
בין היתר לא יכולתי ללדת למרות שעל פניו לא היתה בעיה פיזיולוגית נראית לעין
הגעתי לטיפול לאליהו ספיר לשחרר את הגוף מהמתחים של התקופה האחרונה כשללא מילים רק ע"י האינטואיציות המדהימות שלו וביכולת והרגישות שלו שיתפתי אותו באותה חוויה נוראית.
אליהו הוביל את הטיפול בשקט ובעדינות שבו וביכולת שלו הרגשתי איך אני מסוגלת ורוצה להקיא לזעוק ולשחרר מתוכי את החוויה הקשה ולקבל את עצמי מחדש נקיה מהגוש הנוראי שחנק את גופי ואת חיי.
אני משתפת בסיפורי כיוון שאני יודעת שישנן אלפי נשים ומן הסתם גם לא מעט גברים שעברו חוו התעללות מינית כזו או אחרת ובעצם אותה חוויה קשה מנהלת את חיינו ואינה מאפשרת לנו להגיע למיצויי היכולות התחושות ובמקרה שלי אולי גם את האפשרות ללדת
אני מברכת כל אחת להסתכל במראה ולאמר די!!! מגיע לי חיים מלאים נקיים בלי אותם צללים המלווים את חיי
לחיות באור ובשלמות עם הגוף והנשמה ולזכות בהורות לילד
תודה לך אליהו ספיר ותודה לילדה הקטנה שבי שאמרה די !!!
אני יכולה לחיות את חיי ואני מחליטה ויכולה להיות כל מה שרק אבחר
אני, תמיד בוחרת באהבה
שנה חדשה של התחלות והחלטות חדשות"
חגית 48, תל אביב

10/08/2018

"לא נולדתי כאן, במולדובה. החיים שלי היו בית ספר אחד גדול, עם שיעורים ומבחנים. אך לצערי ללא מועד ב'. היו לי הורים אך הם לא העניקו לי אהבה, לא חיבוק, לא פרגון. איכשהו תמיד ידעתי להעניק את כל זה לעצמי. חייתי בבית מאוד אלים. אמא ספגה את כל המכות ,כשגדלתי הם עברו גם אליי. התחלקנו. ואז בסביבות גיל 13 עברתי תקיפה מינית, קבוצתית, ואז שוב ,אבא השליך את הזעם כלפיי עד שהוא שבר לי כמה צלעות. תמיד אחרי אירועים כאלה ידעתי לבנות סביב עצמי מגן, כדי לא להשתגע. המשכתי בחיים שלי כאילו לא קרה כלום. ואז עליתי לארץ, התחתנתי, נולדו 3 ילדים מקסימים. ועם כל האושר הזה תמיד הייתה הרגשה של חנק. של חסימה בנפש, משהו לא 100%. היה לי קשה ...נפשית. המון שאלות ללא תשובות, כאילו שכל העולם מסתובב ואני לא מבינה כלום מה שקורה. איכשהו הגעתי לאליהו ספיר. המלאך עם כנפיים ענקיות ולבנות שבא לעטוף אותי ולהגיד לי שהכל יהיה בסדר. בנאדם עם אנרגיות מטורפות בידיים. התחושה הייתה כאילו חשמל זורם בגופי ומוציא ממני את כל הפסולת, שסוף סוף זורם חמצן בריאות שלי וסוף סוף יכולה לנשום! זאת הייתה חוויה מדהימה.
יצאתי מהטיפול משוחררת, עם הקלה מסוימת, עם יכולת לנשום, סוג של רוגע בנשמה. כמובן שאני חוזרת לשם לטיפול נוסף ללא ספק!
מודה לך מכל הלב על ההקשבה, הבנה, טיפול, ומילים עם עוצמה לא שגרתית!!!!
יש לי הרגשה שמצאתי את מה שחיפשתי!
תודה!"
ו'

09/08/2018