טיפול בהטרדה מינית

הטרדה מינית

״אל תפחד, אתה לא לבד – אם יחזור שוב רגע הפחד, אבוא להושיט לך יד״

בין האפל לנסתר…

לדאבוני, רבים ורבות מאיתנו סובלים מהשלכות של תקיפה או הטרדה מינית. לפי נתוני איגוד ומרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל – אחוזי התקיפות המיניות, הן בנשים וילדות והן בילדים, הם רבים מדי ולא פוסחים על שכבה משמעותית מהאוכלוסייה.
כל התנהגות מינית או מעשה מיני הנכפה על האחר ללא הסכמתו, לרבות הבטחה שאינה הולמת תמורת תגמול מיני, נכללים תחת קטגוריה התקיפה המינית. הטווח הרחב של הטרדות מיניות, מעמיד מצבים רבים כאפורים, והרבה פעמים אנו מגיבים באופן שונה לחוויות דומות. אירוע שנתפס פשוט ולא מזיק עבור אחד, יכול להיחוות כטראומתי וחמור עבור אחר – אמנם הדגש אינו על המקרה, אלא על איך החוויה נרשמת בגופו ובנפשו של הקורבן.

זיכרונות צרובים בגוף

כאשר פגיעה נחווית ומוגדרת כטראומה נפשית עבור הקורבן, ההתמודדות עמה אינה קלה והיא אף עלולה להחמיר עם השנים. הטראומה אינה מסתיימת כאשר ההתעללות מסתיימת, והפגיעה המינית שוזרת בתוכה השפעות ארוכות טווח שמפריעות לתפקוד היום יומי, גם אם איננו מודעים לכך.
סימנים כמו פלאשבקים חוזרים מהאירוע שמופיעים בצורה בלתי נשלטת, דריכות יתר של הגוף, הימנעות מפעילויות או מקומות המזכירים את האירוע, קושי עם מגע וכן סממני חרדה נוספים, המשתנים מאדם לאדם, מעידים על התפתחות הפרעה פוסט טראומטית.

המסע להתמודדות עם הטראומה

ההתמודדות עם זיכרונות מפגיעה מינית, ולו הקלה ביותר, פעמים רבות מביאה לפגיעה בתפקודים חברתיים כמו קושי בבניית אמון בתוך מערכות יחסים והימנעות ממצבים חברתיים. לצד זה, מתווסף קושי נפשי – דיכאון, לחץ וחרדה, סיכון להפרעות אכילה ונטייה לשימוש בסמים. המצוקה הקשה שנובעת כתוצאה מפגיעה מינית, עלולה להתבטא במגוון התנהגויות שאינן מיטיבות עם הקורבן, כמו הרס עצמי, דימוי עצמי נמוך והאשמה עצמית. לכן, מציאת דרך התמודדות בריאה ונכונה עם הטראומה, היא חשובה ומשמעותית עבור כל נפגע או נפגעת, ליצירת אורח חיים שליו, יציב ושמח יותר.

יש בי אהבה והיא תנצח

מזה 20 שנים שאני מטפל באנשים בעלי טראומות שונות, ועוזר להם ולי לדייק את הדרך לעבר חיים מאושרים יותר. במהלך המסע הטיפולי שלי, פיתחתי שיטה ייחודית לשחרור הגוף והנפש מטראומות ומחסימות שמקשות על הפעילות ההרמונית של השניים.
הטיפול שלי, אשר שואב השראה משיטת השטיפה האנרגטית של ד״ר נאדר בוטו, מסייע בשחרור התקיעויות שנוצרות בגוף בעקבות הטראומה. אני יוצר עבור המטופלים שלי סביבה מכילה, מאפשרת ולא שיפוטית, ומשלב בטיפול שלי כלים יעילים להבנה טובה יותר של התמודדות מתאימה. יחד עם שיחה קשובה ואמפטית, אני מתאים באופן אישי למטופל תמציות פרחי באך, המלוות אותו לאחר הטיפול ומסייעות בהתמודדות עם המצב הרגשי.
אני מזמין אתכן ואתכם לצעוד יחד איתי על השביל שמוביל לחיים טובים יותר – לחבר את הגוף עם הרגש בסביבה מודעת ומקצועית, להחזיר את הנוכחות לתחושות שעולות כאן ועכשיו וליצור שינוי דפוסים שיטיבו איתכם לאורך השנים.

״המכשול הגדול ביותר שעלי להתגבר עליו הוא דפוס המחשבות שלי. אם אצליח לשנות אותו – אוכל לעבור כל קושי בחיי״

בחרו לקבל את היד המושטת אליכם… אתם לא לבד – יחד נתגבר על הכאב ונגיע לפסגה בנחת.

הרגשה של חנק

"לא נולדתי כאן, במולדובה. החיים שלי היו בית ספר אחד גדול, עם שיעורים ומבחנים. אך לצערי ללא מועד ב'. היו לי הורים אך הם לא העניקו לי אהבה, לא חיבוק, לא פרגון. איכשהו תמיד ידעתי להעניק את כל זה לעצמי. Continue Reading

>>
<<