מחלת הסרטן

מחלת הסרטן

״אם הייאוש בא לקראתך, אל תתן לו יד״

הבשורה על מחלת הסרטן…

ההודעה מהרופא על הסרטן, היא אולי אחד הרגעים המפחידים ביותר עבורנו. לצד ההיבט הפיזי והגופני, כמו בכל מחלה, גם למחלת הסרטן יש היבט נוסף – נפשי ורגשי.
ההתמודדות עם מחלת הסרטן היא מאתגרת הן עבור החולה והן עבור בני משפחתו, ויכולה לרוב לעורר פחד, אי שקט, בלבול והרבה שאלות בדבר הדרך בה בחרתי ללכת בחיים. שאלות שעלולות להוביל גם לרגשות אשם ועצבות.


סרטן ולחץ זה בזה שלובים

באופן טבעי, רוב החולים נמצאים בסטרס מתמיד שמתחיל עם רגע הבשורה ונמשך גם לאחר שמסתיים תהליך הריפוי. הבעיה הנוספת היא שסטרס ממושך פוגע בתפקוד הגוף שלנו ובפרט במערכת החיסון שלנו, לכן, הגוף מתקשה לחזור לאיזון המערכות ואחת ההשלכות היא שנפגמת היכולת של הגוף לרפא את עצמו. מכאן יש חשיבות עצומה להורדת רמות הסטרס, במיוחד בעת התמודדות עם מחלת הסרטן, על מנת לתמוך במערכת החיסון ולסייע לתהליכי הריפוי וההחלמה של הגוף והנפש.

עייפות היא המצב הנתון

פעמים רבות ההתמודדות של החולה עם הסרטן, מאלצת אותו לגייס המון כוחות ולהוציא אנרגיה מרובה, ולכן תחושות של עייפות ותשישות פיזיות ונפשיות, הן מנת חלקם של חולים רבים.
ביום בהיר אחד, הם נחשפים להמון מידע רפואי מעמיס, תופעות לוואי מופיעות עם התחלת הטיפולים ונטילת התרופות, הבירוקרטיה רבה ואינה נגמרת, נוספת התחייבות להתרוצץ בין מרפאות שונות ובין רופאים שונים ועוד. בשורה התחתונה – החיים משתנים, תופסים תפנית ומתרכזים בהתמודדות עם המחלה.
לפעמים, כל רצונו של האדם המתמודד עם מחלת הסרטן הוא לחוות רגעים של הכלה ושקט, לקבל הפסקה קטנה מהמאבק הבלתי פוסק ולהרגיש סביבה שאינה שיפוטית, אלא תומכת ומחזקת.

בואו לחוות את הסביבה המחבקת

במהלך למעלה מ-20 שנותיי, בהן אני מטפל באנשים שונים וביניהם מתמודדים עם מחלת הסרטן, פיתחתי שיטת טיפול יעילה לליווי המטופל בהתמודדות שלו, בכל שלבי המחלה.
יחד עם כלי שאספתי במהלך דרכי כמטפל – שיטת השטיפה האנרגטית, אותה פיתח ד”ר נאדר בוטו, אני יוצא עם המטופל למסע פנימי, במהלכו אני נותן לו לחוות סביבה מאפשרת ומכילה. בעזרת השטיפה האנרגטית, המטופל משתחרר ברבדים העמוקים של הנפש מחוויות חוסמות מהעבר ומחוויות בהווה אשר תוקעות אותו. כך, הוא זוכה לנקות את הנפש, להזרים את האנרגיה בגוף באופן הרמוני ולהתחבר לעוצמות הריפוי שקיימות בתוכנו.
המגע בו אני עושה שימוש במהלך הטיפול, הוא כלי עתיק יומין שמשרת אותי להעניק למטופלים שלי הכלה, הגנה ושירגישו עטופים באהבה. המגע מרגיע את מערכת העצבים, מוריד את רמת הסטרס ומאפשר שחרור של אנדורפינים – משככי הכאב הטבעיים בגוף שלנו.
בתהליך אשר מזמין צלילה אל מעמקי הנפש, אני מאפשר למטופל לקחת כמה רגעים של הפסקה משגרת היום האינטנסיבית, להתבונן אחורה בעברו וקדימה בעתידו, ובעיקר – לפרוק, לנוח ולהטעין מצברים חדשים של הכוחות הפנימיים שלו. יד ביד, אני מסייע למטופל להבין באופן מודע, מה נכון ולא נכון לו בחיים, והיכן המקומות שהוא לוקח את השליטה בניהול חייו ולא מאפשר למחלה לנהל אותו.

כל סוף הוא התחלה חדשה

עם סיום הטיפול, אני מעניק למטופל הזדמנות לצאת אל דרך חדשה – רגועה יותר, שקטה יותר ומחוברת יותר לעצמו. המטרה המלווה אותי בכל התהליך, היא לסייע למטופל להוריד את רמת הסטרס, ולצאת מהקליניקה שלי כשהוא יודע איך להתמודד טוב יותר עם המחלה, בפן הפיזי ובפן הנפשי כאחד.
אני מציע לכם טיפול מלווה ותומך, חד פעמי או רב מפגשים, לצד הטיפול הרפואי –ללמוד עוד אודות עצמיכם, להתמודד עם הפחד ולייחל לריפוי עמוק בכל המישורים. הדלת שלי פתוחה אליכם – אהיה הגב המחזיק, הכתף התומכת והאוזן הקשבת שלכם.

בואו לגלות את השקט הפנימי שלכם ולצאת אל המאבק נגד הסרטן בביטחון ובאומץ – יחד.

ניקוי פנימי רציני

"אחרי טיפולי כימוטרפיה שהרגשתי שהגוף והנפש שלי זקוקים לניקוי פנימי רציני, מנחם, מלטף, ושיוציא ממני את כל הג'יפה, חיפשתי וחיפשתי והגעתי בדיוק לאיש הנכון. לדיוק בשיחה איתו להבנה המדויקת שלו אותי ולדרך שטיפל. כל מה שסגרתי בי שלחץ העיק וסתם Continue Reading

>>
<<