התמחויות

ההתמחויות שלי :

מחלת הסרטן

כמו בכל מצב של חולי גם למחלת הסרטן יש 2 היבטים להסתכל על המחלה, ההיבט הגופני וההיבט הנפשי – רגשי. המחלת הסרטן יכולה לרוב לעורר אצל החולה חרדות, פחדים, אי שקט, בלבול והרבה שאלות פנימיות הקשורות לדרך בה בחרתי ללכת בחיים.

מגרנות וכאבי ראש

לרוב הרפואה המערבית פותרת את הבעיה של כאבי הראש והמיגרנות בלקיחת כדורים להקלה על הכאב אך לא פותרת את הבעיה מהשורש. ברפואה ההוליסטית אנו מנסים להגיע לשורש הבעיה כך שנוכל לשפר את

בעיות עיכול

בעיות עיכול הן מטרד נפוץ במיוחד בחברה המערבית. יותר מדי אנשים התרגלו לחיות בשלום עם הפרעות עיכול כמו כאבי בטן, מעי רגיז ועצירות הפוגעות בצורה חמורה באיכות החיים שלהם. למרות שכדורים או טיפול תרופתי יכולים לעזור בטווח הקצר.

הפרעות שינה

כל אחד מאיתנו מכיר את המושג הזה “לילה לבן” ואיך אנו מרגישים ביום שאחרי…עייפות גדולה, קושי בתפקוד, עצבנות, חוסר ריכוז ועוד. הרבה אנשים סובלים מבעיות שינה באופן יומיומי ואיכות חייהן נפגעת עקב כך.

חרדות

כחלק ממנגנון ההישרדות האבולוציוני שלנו, הגוף מגיב באופן מידי למצבי לחץ – בין אם הן ממשיים ובין אם הם חרדתיים. במצב מאיים, מערכת העצבים מכינה את הגוף ופועלת בכמה ערוצים כדי לספק את מלוא האנרגיה לשרירים.

פוביה ופחד

כולנו מפחדים מדברים שונים… אך לבודדים מאיתנו יש פחד קיצוני – פוביה. פחד באופן כללי הוא רגש בריא אשר שומר עלינו מפני סכנה ממשית וגורם לנו להגיב במהירות לאיום. ההבדל בין פחד לפוביה טמון בכך שפוביה מעוררת תגובה קיצונית ומוגזמת מאוד

צמיחה אישית

כשאני כותב את צמד המילים האלו “צמיחה אישית” אני נזכר בפעם הראשונה בה זרעתי זרעים עם בני לביא בגן הירק שלנו. הוא אז רק בן שנתיים ותהיתי לעצמי מה ילד פעוט בגיל הזה יכול לחשוב על התהליך הזה?...​

פוריות

בעידן של היום הרבה נשים פוגשות קושי בכניסה להריון. התהליך יכול להיות קשה ומתסכל, רצוף באכזבות ובתהליכים רפואיים מלחיצים שעלולים ליצור קשיים בין בני הזוג ולהשפיע לרעה על התפקוד היום יומי. לחץ רב יכול להשפיע לרעה על הקליטה.

הטרדה מינית

תקיפה מינית היא כל התנהגות ו/או מעשה מיני הנכפה על אישה, גבר או ילד ללא הסכמתם. תקיפה מינית היא אקט של אלימות אשר נוקט התוקף כלפי מי שנתפס בעיניו כחלש ממנו. כאשר הקורבן צעיר מגיל ההסכמה, הפעולה נחשבת להתעללות מינית בילדים.

טראומה

חסימה רגשית: מתרחשת כאשר חווינו משהו לא נעים (לעיתים לאדם אחר יכול להראות זניח) אשר סגר משהו בתוכינו וקשה לנו להשתחרר ממנו. פעמים רבות אנו חווים דברים לא נעימים אשר מאתגרים אותנו ומקשים עלינו להתמודד איתם.

סטרס במאה ה 21

הרצון להיות בשליטה תמידית ולבצע את כל המשימות המוטלות עלינו בעידן המודרני, באופן מושלם, פעמים רבות אינו תואם למציאות ואז אנו עלולים לחוש בעומס כבד מנשוא. לחץ בעבודה ודאגות כלכליות הם הגורמים העיקריים לסטרס – המחלה המובילה באורח החיים המודרני.

קשיי נשימה

הקשר בין נשימה למערכת הרגשית. הקושי לנשום פוגע רבות באיכות חייכם וחיי הסובבים אותכם. קוצר נשימה קורה פעמים רבות עקב קושי בלעבד מצב אותו חווינו בחיים