מחלת הסרטן

ליווי במחלת הסרטן

כמו בכל מצב של חולי גם למחלת הסרטן יש 2 היבטים להסתכל על המחלה, ההיבט הגופני וההיבט הנפשי – רגשי.

המחלת הסרטן יכולה לרוב לעורר אצל החולה חרדות, פחדים, אי שקט, בלבול והרבה שאלות פנימיות הקשורות לדרך בה בחרתי ללכת בחיים.

החולים נמצאים לרוב בסטרס גדול בכל אחד משלבי המחלה: מרגע הגילוי, בזמן הבדיקות, הטיפולים וגם לאחר שמסתיים תהליך הריפוי.

סטרס ממושך פוגע בתפקוד מערכת החיסון שלנו ובתפקוד המערכות באופן אופטימלי בגוף, כמו השאיפה של הגוף לחזור לאיזון ויכולת הגוף לרפא את עצמו ועוד. לכן להורדת רמת הסטרס חשיבות מכרעת בתהליך על מנת לתמוך במערכת החיסון ובתהליכי ריפוי והחלמה של הגוף והנפש.

ההתמודדות של האדם עם המחלה משאירה אותו הרבה פעמים עייף ומותש פיזית ונפשית, זה קורה כשהוא מרגיש העמסת יתר של מידע רפואי, כאשר יש תופעות לוואי של מהטיפולים או מהתרופות, כשהביורוקרטיה לא נגמרת, כשיש הרבה התרוצצויות בין מרפאות שונות ועוד. לפעמים כל רצונו של האדם הוא להיות בסביבה מוכלת, שקטה, לא שופטת…רק תומכת ומחזקת (ממש כמו ברחם).

כיום בטיפול שפיתחתי אני מלווה את המטופל בהתמודדות שלו, בכל שלבי המחלה דרך מספר אופנים:

  • קודם כל אני מאפשר לאדם רגע לעצור רגע, להתבונן אחורה וקדימה, לפרוק, לנוח, להטעין מצברים ולהתחבר לכוחות הפנימיים שלו, ולראות באופן מודע מה נכון לו בחיים (ומה לא), איפה הוא ה”בוס” שמנהל את חייו…ולא המחלה שמנהלת אותו.
  • דרך הכלי הנקרא שטיפה אנרגטית אותו פיתח ד”ר נאדר בוטו אני מעביר את המטופל “מסע פנימי” בו אני מאפשר לו להשתחרר ברמה הנפשית ברבדים העמוקים מדברים מהעבר ומדברים בהווה התוקעים אותו, לנקות את הנשמה ולהתחבר לאנרגיית הריפוי שבתוכנו.
  • הטיפול מאפשר לאדם להתחבר לשקט הנפשי שלו, להרגיש רגוע יותר ובעצם כך להוריד את רמת הסטרס, ובכך לאפשר לעצמו התמודדות יותר טובה עם המחלה, פיזית ונפשית.
  • המגע ככלי בו אני משתמש בטיפול הוא כלי עתיק יומין שדרכו אנשים מרגישים מוכלים, מוגנים, עטופי אהבה ומחוברים ל”אני” העמוק שלהם. המגע מרגיע את מערכת העצבים, מוריד רמת סטרס וחרדה, ומאפשר שחרור של אנדורפינים (משככי כאב טבעיים) בגוף.

הטיפול שאני מציע הוא טיפול תומך ומלווה לטיפול הרפואי, הוא בעצם מאפשר לאדם לקחת הזדמנות לעצור רגע ולהסתכל על חייו דרך הדלת הנקראת סרטן. ללמוד עוד על עצמינו, להתמודד עם הפחד ולייחל לריפוי עמוק בכל המישורים.

הטיפול יכול להיות חד פעמי או מספר פעמים כתהליך של ליווי, תלוי ברצונו של המטופל.

טיפול מלווה מחלת סרטן

מוזמנים לקרוא מכתבים של מטופלים בנושא:

הייתי בשלוה מוחלטת ולא יודעת מה עשה
04/08/2018
  • "אחרי טיפולי כימוטרפיה שהרגשתי שהגוף והנפש שלי זקוקים לניקוי פנימי רציני, מנחם, מלטף, ושיוציא ממני את כל הג'יפה, חיפשתי וחיפשתי והגעתי בדיוק לאיש הנכון. לדיוק בשיחה איתו להבנה המדויקת שלו אותי ולדרך שטיפל. כל מה שסגרתי בי שלחץ העיק וסתם נפתח כבר בשיחה ואח''כ בסוג הטיפול שהשתמש בו. (הייתי בשלוה מוחלטת ולא יודעת מה עשה) רק הרגשתי שהכל זורם ממני החוצה. הלב נעשה קל. אחרי כמה טיפולים ועזרה בבית עם פרחי באך, ועצות נכונות, ידעתי שהשגתי את המטרה עם לב ונשמה פתוחים ורגועים. ותודה ענקית לאיש היקר שעזר לי".
    לאה
<< Prev
Next >>

אשמח לעזור, צרו עימי קשר:

    דילוג לתוכן