פחד ופוביה

פחד ופוביות

״אומץ זה להיות האדם היחיד שיודע כי אתה מפחד״

כולנו מפחדים מדברים שונים...

אך לבודדים מאיתנו יש פחד קיצוני – פוביה. פחד באופן כללי הוא רגש בריא אשר שומר עלינו מפני סכנה ממשית וגורם לנו להגיב במהירות לאיום. ההבדל בין פחד לפוביה טמון בכך שפוביה מעוררת תגובה קיצונית ומוגזמת מאוד לאיום מסוים, שלעיתים אינו מסוכן כלל.
פוביות יכולות להיגרם בעקבות דברים יומיומיים ושכיחים, גורמים שרוב האנשים רואים ולא מייחסים להם כל חשיבות כמו קהל, מעליות, מחטים, חושך או ג׳וקים. אך עבור אלו שסובלים מפוביה – הגורם המאיים הוא הדבר הכי מזעזע, מגעיל ומשתק מבחינתם. העניין בפוביה – הסובלים ממנה מבינים שאין באמת סכנה לביטחון שלהם, אך עדיין מתקשים לווסת את תגובת הפאניקה, במפגש עם הגורם המאיים או אפילו רק במחשבה עליו.

גבר מפחד

פחד קהל ופוביות

פחד משתק, פוביה משבשת

הבעיה בפחדים קיצוניים ובפוביות, היא שהתגובה החריפה שהם מעוררים, פוגעת בתפקוד היום יומי שלנו. המדרון החלקלק של הפוביה, מביא עימו הימנעות משמעותית ממקומות, אירועים ומצבים בהם עלול האדם להיתקל בגורם הפוביה. פגיעה בביטחון העצמי, במערכות היחסים החברתיות, בקריירה ובלימודים, הם רק חלק מרבדי החיים שעלולים להשתבש בעקבות הפוביה, בייחוד כשאינה מטופלת.
הרבה אנשים מבלבלים את נוכחות הפוביות והפחדים בחיים, כחלק מהאופי או מהזהות שלהם, ולכן פעמים רבות אינם מטפלים בבעיה באופן מודע ומבוקר.
חיים המשולבים בפוביות ופחדים, במיוחד כשהם לא רציונליים, יכולים להיות קשים מאוד, אך זו אינה גזירת גורל, ובידיי טיפול יעיל ופשוט לנצח אותם.

קל הרבה יותר לפחד ביחד

במשך מעל ל 25 שנותיי כמטפל, דייקתי את סל הכלים שלי וגיבשתי שיטה מיטבית לטיפול בכלל טיפול בפחד קהל, פוביות ופחדים בפרט. יחד עם שיטת ה-feel שפיתח ד”ר נאדר בוטו, הנוגעת במיוחד בפחדים ובפוביות, בואו לחוות את שיטת ה-free flow  הטיפול שיסייע לכם להרפות, להתנקות, להיפתח ולשחרר את הפחדים שפוגעים באיכות חייכם.

״בעמקי נשמתנו, ברור לנו שמעבר לפחד נמצא חופש״/ מרילין פרגוסון

אני מזמין אתכם לבוא ולשחרר את החסימות, להתגבר על הפחד
ולצעוד יחד אל החופש, אל חיים רגועים, שלווים ומלאים יותר...

השאירו פרטים ואשמח לעזור

מוזמנים לקרוא ביקורות של מטופלים בנושא:

"אליהו היקר, הגעתי לאליהו קצת מפוחדת למרות המלצה חמה עליה אני מאוד סומכת ולמרות שטיפולים זה לא דבר שזר לי עדיין,
אני לא רגילה למטפלים גברים, לא ידעתי כל כך פרטים על הטיפול,
לקראת מה אני הולכת מה יקרה שם ומה בעקבותיו.
החששות שלי התמוססו כבר השיחה ולאחר הטיפול אני פשוט אסירת תודה.
הרבה נשימות, מעט מגע ושחרור והנפש שלי הצליחה למצוא שקט וחיבור שנעלם.
פחד גדול מאוד שלי הוסר ולאחר שבועיים וחצי של טיפול ספר שכל החיים אני רוצה לכתוב פשוט התחיל לצאת ממני, לפרוץ והכתיבה פשוט זורמת. אם יש משהו תקוע שמעכב אותך אל תהסס/י שווה כל רגע,
מקסימום זה יצליח 🙂
ממליצה על אליהו בלב מלא ולהגיע אליו עם לב פתוח ומתמסר.
המון בריאות לכולנו"

03/03/2020

"ואוו איזו פגישה! איזה טיפול! בא לי שוב!!!
פגשתי אדם נפלא, רגיש, נעים, כל כך אנושי.
פחדתי לכאוב, פחדתי לאבד, פחדתי לבכות.
הטיפול היה מעניין.
אליהו הסביר לי מה הוא עושה ולפעמים גם הסביר למה.
היה רגע מרגש במיוחד מבחינתי בו הבנתי שאני יכולה לשנות משהו שתמיד ראיתי בדמיוני, בעברי.
משהו שתמיד התקשרתי להיזכר בו מהפחד להשאיר אותו שוב מאחור.
עכשיו אני כבר לא משאירה אף אחד מאחור, לקחתי את עצמי איתי, הוצאתי אותה מהכלא בו כלאתי אותה והיום אנחנו אחת.
מרגישה חזקה, שלמה.
דמעות של שמחה עלו, אושר.
מחבקת את עצמי ולא נפרדת יותר.
תחושת הקלה, יכולתי לנשום.
קמתי וחיבקתי את אליהו,
מודה לו מעומק ליבי ונשמתי.
תודה"

17/02/2019

"אליהו היקר,
זה לא ברור לאף אחד מה זה בדיוק שטיפה אנרגטית. אני הגעתי אליך עם הרבה פחד. פחד מהכאב. פחד מחוסר שליטה. נכנסתי לחדר המתנה וטרחת לבוא לשם להגיד לי ברוכה הבאה וללחוץ לי יד. האנרגיה הנינוחה שבך. הפחד התמוגג לו. ישבנו, דיברנו, הבנו ואז הגיע השלב של הטיפול האמיתי...נתת לי בטחון והגנה שאפשרו לי לאבד שליטה בלי לחשוש. זה היה טיפול סוחט ומעייף כשבסופו באו הרוגע התובנה והשחרור. מעטים האנשים שהתמזל מזלם לדעת ולטפל באנשים - אבל לטפל באמת לא בכאילו...אני יום למחרת הטיפול ומרגישה פחות מעמסה עליי...לא יודעת בדיוק להסביר איך מה ולמה, אבל עובדתית זאת ההרגשה שלי. חמש הדקות האחרונות של הטיפול שבו נשארתי לבד בחדר היה כיף אמיתי (זה היה האושר האמיתי) ובכלל, אני מנסה לשחזר כל רגע ורגע משלבי הטיפול ומבינה את המשמעות וההשפעה עליי של כל שלב ושלב.  נותר לי לומר תודה רבה על הטיפול. זה טיפול שיש בו הכל מהכל רוך, טלטול, שחרור, כאב, הנאה כל הרגשות מתערבבים שם במערבולת חושים... מי ייתן ותמיד תזכה לגעת ככה בליבם של אנשים."

16/10/2018

" הגעתי למקום בחיים שלי ,שהבנתי שאני לא יכולה להמשיך להחזיק את הפחד שלי שיצר כעס גדול בתוכי. הייתי מתפרצת בהתקף זעם ,שלא היה פרופורציונלי למצב שהיה נתון או לחלופין כשהייתי צריכה להגיב הייתי מתכנסת בתוך תוכי ונעלמת. כשאליהו ראה אותי מיד הפנה את תשומת ליבי להחזקה של הגוף שלי ההליכה שלי, הכתפיים. הוא תיאר לי את מצבי מההחזקה של הגוף לאין כוח והזמין אותי לטיפול. בשבילי כאשה נשואה היה לי קשה הרעיון שגבר יטפל בי וחשבתי שזה יקשה את הטיפול ממקום שלא אוכל להתמסר ולהרפות. אליהו ניגש לעבודה איתי עם כל כך הרבה אנושיות והבנה למקומי, ביטחון במגע, שכל קושי שעלה טופל והוא הצליח למוסס ולהסיח בי ביטחון. אליהו טיפל בי במגע, הוא השתמש במגוון שיטות מגע, כשבכל פעם הוא מתאים את שיטת הטיפול שהוא בוחר בהתאם למצב רוחי, הנפשי והפיזי. אחרי הטיפולים הראשונים כבר הרגשתי השתפרות, הפחד הרפה את אחיזתו בגופי ותגובות הפחד והכעס פחתו מאוד אהבתי את הידע הנרחב שיש לאליהו במגע. כל פעם שהגעתי הוא שמר על אותה מסגרת אבל לא שיעמם אותי באותו סוג של מגע. הרגשתי בכל פעם, שאנו יוצאים למסע ואני לא יודעת מה אלי יעשה היום ולאיזה מסע נצא בטיפול בגופי ונשמתי. הכל נעשה עם הרבה כבוד ובקצב הנכון לי. ולסיום תמיד חיכה לי כוס תה צמחים מיוחד או איזה פינוק ממטבחו. במשך השנים הגעתי לאליהו לכמה סשנים של טיפולים שבכל פעם מעמיקים את החוויה למידת היכולת שלי. תמיד עם שמירה על מקצועיות ,כבוד ואנושיות , לב רחב ונתינה שהיא מעבר - הרבה מעבר לרווח הכלכלי.
תודה אליהו"
דנה בת 35 ,חיפה !

10/08/2018

"אליהו היקר,
תודה רבה קודם כל, הגעתי אליך מהמלצה של חברה - מעולם לא עברתי טיפול רגשי בחיי לפני כן וחוץ מהתוכנית טלויזיה והקטע של נאדר בוטו על הטיפול הרגשי שראיתי פעם לא ממש הכרתי את העולם הזה.
כן עברתי במהלך ה 20 שנה האחרונות טיפולים פסיכולוגיים, הבנתי תהליכי חשיבה והתמודדות שלי ושיפרתי את יכולת פתרון חלק מהקונפליקטיים בחיי.
קראתי ספרים רוחניים והייתי בסדנאות נפלאות. הגעתי אליך יחסית בן אדם מודע 🙂
אחרי הטיפול הראשון שהיה עוצמתי מאוד חשתי תחושה שלא היתה שם קודם והרגשתי ששכבה ועוד שכבה של פחדים ומחסומים עזבה את גופי. כאילו ניערת לי אותם מחיי.
זה שונה לחלוטין מלהבין תהליכים מהראש. הגדרתי את זה לחברה טובה שהתחושה היא כאילו הכנסנו 20 שנות טיפול לפגישה אחת.
התהלכתי בעולם עם תחושה קלילה ושמחה עם נועזות עם יכולת גבוהה יותר להרגיש טבעית ליד אנשים אחרים. הרגשתי נפלא.... וידעתי כמו שהשמש זורחת שהגוף שלי עבר ריפוי גדול! אני בן אדם יחסית שמח וחזק - והרגשתי אחרי הטיפול שהשכבות שהיו שם מתחת לשמחה - שכבות של פחד, עצב, תסכול -נעלמו.
היו פה ושם עדיין חששות מצעדים בחיי שרציתי לעשות אבל התחושות פחד החזקות שהיו לי לגבי זה לפני הטיפול ירדו לאחר מכן בצורה מאוד משמעותית.
היום כחודש אחרי המפגש איתך עשיתי קפיצה משמעותית בחיי בתחום הקריירה האישית שלי ואני כל כך אסירת תודה לך על זה! אני מרגישה שגם בתחום האישי הרבה מהחששות שלי נעלמו ונכנס שקט גדול ותחושת בטחון פנימית רגועה ויציבה.
תודה רבה על המתנה הנפלאה!
כבר המלצתי עליך לכמה חברות טובות שלי ואני חושבת שמי שמגיע אליך זוכה בענק!
תודה מכל ליבי עזרת לי מאוד"
אדוה

09/08/2018

"לאליהו היקר,
הגעתי אליך מתוך המלצה של חברה,
הגעתי אליך לאחר שניסיתי מספר שיטות טיפול, אך בסופו של דבר תחושת הפחד והתקיעות המשיכה ללוות את חיי.
אחד הפחדים היה הפחד לטעות, לטעות בדרך שלא מוכרת לי.
לדוגמא: כשהייתי צריכה לנסוע ברכב למקום שאני לא מכירה, למרות הוויז', הייתי צריכה הכנות נפשיות לצאת לנסיעה מחוץ לעיר המוכרת, ותמיד הייתי מתלווה לחברה או לחילופין חברה הייתה צריכה להתלוות אלי. לעולם לא העזתי לצאת אל מחוץ לעיר לבד.
וגם בחיי האישיים, הייתי עושה דברים רק כאשר הייתי בטוחה, בטוחה ב – 100%.
דבר שהגביל ועיכב אותי מאוד בהוצאת הדברים לפועל.
כמו שאמרתי ,הגעתי אליך בהמלצת חברה, לא הכרתי את השיטה שבה אתה מטפל,
יחד עם זאת לאחר שראיתי את השינוי שחל בחברה שלי החלטתי להתמסר.
קבלת אותי בסבר פנים מחייכות, בלי שיפוט, בלי ביקורת ובמקצועיות מרובה.
דבר שעזר לי להיפתח ולהרפות.
אני לא יודעת איך הדברים עובדים בשיטה שאתה מטפל , יחד עם זאת האמנתי בך!!!!!
והמציאות שלי השתנה.
בפעם הראשונה חברה שלי נהגה אליך, באותו שבוע כבר עשיתי ביטוח לנהגת נוספת ברכב שלי, בפעם השנייה, היה לי האומץ לנהוג כשהיא יושבת לצידי, (הביטוח היה שאם במקרה הצורך אני לא אצליח לנהוג אז שהיא תחליף אותי) האמת שלא היה בכך צורך.
בפעם השלישית, כבר הגעתי אליך לבד וכך גם בפעמים האחרות.
זה נשמע אולי כל כך פשוט אך זה באמת הטריד והכביד להיות תלויה באחרים.
מעבר לכך שהיום אני נוהגת מחוץ לעיר לבד, דבר שמקל אלי לבקר את ילדי שגרים מחוץ לעיר מבלי להיות תלויה באדם נוסף,
התפתחה גם ספונטניות, קלילות, אנרגיה ברוכה וזרימה בחיי.
אני עדיין אומרת שאני לא יודעת איך השיטה שלך עובדת, והאמת שזה גם לא משנה.
מה שמשנה לי זה שהמציאות שלי נראית היום ממש אבל ממש אחרת.
אינני חווה פחד לנסוע למקום לא מוכר,
אינני חווה פחד להוציא אל הפועל ו/או לעשות דברים שאני רוצה.
ובעיקר אני מאוד רחוקה מהמילים: פוחדת, ותקועה - כי היום אני חווה בטוחה וזורמת.
המון תודה לך איש יקר,
שמחה שהגעתי אליך,
ושמחה שיש לי יותר מעצמי לעצמי.
ממליצה עליך בחום, לכל אדם שרוצה לעשות שינוי משמעותי בחייו."
נ'

09/08/2018