פוביה ופחד

פוביות ופחדים

״אומץ זה להיות האדם היחיד שיודע כי אתה מפחד״

כולנו מפחדים מדברים שונים…

אך לבודדים מאיתנו יש פחד קיצוני – פוביה. פחד באופן כללי הוא רגש בריא אשר שומר עלינו מפני סכנה ממשית וגורם לנו להגיב במהירות לאיום. ההבדל בין פחד לפוביה טמון בכך שפוביה מעוררת תגובה קיצונית ומוגזמת מאוד לאיום מסוים, שלעיתים אינו מסוכן כלל.
פוביות יכולות להיגרם בעקבות דברים יומיומיים ושכיחים, גורמים שרוב האנשים רואים ולא מייחסים להם כל חשיבות כמו מעליות, מחטים, חושך או ג׳וקים. אך עבור אלו שסובלים מפוביה – הגורם המאיים הוא הדבר הכי מזעזע, מגעיל ומשתק מבחינתם. העניין בפוביה – הסובלים ממנה מבינים שאין באמת סכנה לביטחון שלהם, אך עדיין מתקשים לווסת את תגובת הפאניקה, במפגש עם הגורם המאיים או אפילו רק במחשבה עליו.

פחד משתק, פוביה משבשת

הבעיה בפחדים קיצוניים ובפוביות, היא שהתגובה החריפה שהם מעוררים, פוגעת בתפקוד היום יומי שלנו. המדרון החלקלק של הפוביה, מביא עימו הימנעות משמעותית ממקומות, אירועים ומצבים בהם עלול האדם להיתקל בגורם הפוביה. פגיעה בביטחון העצמי, במערכות היחסים החברתיות, בקריירה ובלימודים, הם רק חלק מרבדי החיים שעלולים להשתבש בעקבות הפוביה, בייחוד כשאינה מטופלת.
הרבה אנשים מבלבלים את נוכחות הפוביות והפחדים בחיים, כחלק מהאופי או מהזהות שלהם, ולכן פעמים רבות אינם מטפלים בבעיה באופן מודע ומבוקר.
חיים המשולבים בפוביות ופחדים, במיוחד כשהם לא רציונליים, יכולים להיות קשים מאוד, אך זו אינה גזירת גורל, ובידיי טיפול יעיל ופשוט לנצח אותם.

קל הרבה יותר לפחד ביחד

במשך 20 שנותיי כמטפל, דייקתי את סל הכלים שלי וגיבשתי שיטה מיטבית לטיפול בכלל ולפוביות ופחדים בפרט. יחד עם שיטת ה-feel שפיתח ד”ר נאדר בוטו, הנוגעת במיוחד בפחדים ובפוביות, בואו לחוות את שיטת ה-free flow  הטיפול שיסייע לכם להרפות, להתנקות, להיפתח ולשחרר את הפחדים שפוגעים באיכות חייכם.

״בעמקי נשמתנו, ברור לנו שמעבר לפחד נמצא חופש״/ מרילין פרגוסון

אני מזמין אתכם לבוא ולשחרר את החסימות, להתגבר על הפחד ולצעוד יחד אל החופש, אל חיים רגועים, שלווים ומלאים יותר…

פחד

"לאליהו היקר,הגעתי אליך מתוך המלצה של חברה,הגעתי אליך לאחר שניסיתי מספר שיטות טיפול, אך בסופו של דבר תחושת הפחד והתקיעות המשיכה ללוות את חיי.אחד הפחדים היה הפחד לטעות, לטעות בדרך שלא מוכרת לי.לדוגמא: כשהייתי צריכה לנסוע ברכב למקום שאני לא Continue Reading

>>
<<