חרדות: ״תן לשינוי לצמוח, אל תפחד מהפחד״

כחלק ממנגנון ההישרדות האבולוציוני שלנו, הגוף מגיב באופן מידי למצבי לחץ – בין אם הן ממשיים ובין אם הם חרדתיים. במצב מאיים, מערכת העצבים מכינה את הגוף ופועלת בכמה ערוצים כדי לספק את מלוא האנרגיה לשרירים. הורמוני אדרנלין מופרשים וגורמים לשינויים קיצוניים בגוף – קצב הלב ולחץ הדם עולים להזרמת דם מהירה, כלי הדם מתכווצים כהגנה מפני דימום, רעד מחמם את השרירים, פעילות מערכת העיכול נפסקת ולכן בלוטות הרוק מתייבשות, האישונים מתרחבים לראייה טובה יותר, החושים מתחדדים ועוד.

בחורה בחרדות

הילחם, ברח או קפא

המגוון האנושי בא לידי ביטוי גם באופן בו אנו מגיבים למצבים אלו – חלקנו משיבים מלחמה, חלקנו בורחים מהאיום וחלקנו קופאים למול הסיטואציה. אמנם, התגובה היא אינה נשלטת באופן מודע, ורק כשנחשף לגורם מאיים נוכל לדעת איך המנגנון הספציפי שלנו פועל.
המנגנון אמנם יעיל מאוד במצבי לחץ ועוזר לנו לשרוד ברגעי סכנה ממשיים, אך כאשר גורמי הלחץ הם נפשיים, כפי שקורה לרוב בימינו – המנגנון לא יעיל ואף מקשה על ההתמודדות. בטווח הארוך, הגוף מתקשה לשקם את עצמו, הזיכרון נפגע, מערכת החיסון חשופה למגוון מחלות וההשלכות הרגשיות רבות מנשוא…

הכירו את החרדה...

כשגורם מאיים מתקרב אלינו, הגוף שלנו מגיב בהתאם ומפעיל מערכות התגוננות. הבעיה היא… שלעיתים הגוף שלנו נכנס למגננה, כשאין איום כלל – זוהי חרדה.
במצב חרדתי, אנו מרגישים פחד גדול שמשתלט עלינו, בעוצמות משתנות, ותחושה הן פסיכולוגית והן גופנית ״שמשהו רע עומד לקרות״. לרוב, חרדה מתחילה ממחשבה שלילית שלאחריה יכולה להיווצר שרשרת של מחשבות מפחידות ותחושות קשות של מתח מהעתיד או מאי-וודאות, חוסר אונים ואיבוד שליטה – אליהן מגיב הגוף ומפעיל את מנגנון ההישרדות, ללא סכנה ממשית.

מה מרגישים בגוף?

במצבי חרדה מרגישים לעיתים:

  • בחילה
  • כאבים בחזה
  • קוצר נשימה
  • סחרחורת
  • חולשה
  • עלייה אפשרית בלחץ הדם ובקצב הלב

מעבר לתסמינים הפיזיולוגים, שבטווח הארוך עלולים להזיק לבריאות, השלכות פסיכולוגיות כמו חוסר ביטחון וחוסר אונים יכולים לפגוע בשגרת היום – במערכות היחסים ובהצלחה המקצועית שלנו.
בעיקר, החרדה מובילה להימנעות – הנטייה הטבעית שלנו היא להתרחק ממה שמפחיד אותנו, וכאשר הפחד נובע מגורם שאינו ממשי, אנו עלולים להימנע מסיטואציות חברתיות ומפעולות בסיסיות שהכרחיות לתפקוד היומיומי שלנו ובלעדיהן אף תחריף החרדה…

אני מושיט לכם יד ונטפל יחד בחרדות

מגיע לכם להיות מאושרים!
חרדה יכולה להיות משתקת ולהפוך לעול גדול על חיינו.
בטיפול, ננסה לזהות יחד את גורם האיום שהתחיל את החרדה, ואת המקום בגוף שבו היא מקובעת. כשנמצא את החסימה, ננסה לשחרר את הקיבעון ולהרפות את האיום, להבין שהסכנה היא אינה ממשית ואנו מוגנים בגוף של עצמנו.
בעזרת שיח נכון ושילוב של כלים טיפוליים כמו תמציות פרחי באך ושטיפה אנרגטית, נשחרר יחד את החרדות ונלמד איך להתקדם לעבר חיים רגועים יותר, חיוביים יותר ושמחים יותר.

בואו לטפל בחרדה, לחוות הנאה מההווה ולצעוד אל העתיד בביטחון.

השאירו פרטים ואשמח לעזור

מוזמנים לקרוא ביקורות של מטופלים בנושא:

שחר בת ה 11 הגיעה לשלושה מפגשים בלבד אצל אליהו.
לאחר שסבלה מכאבי ראש, בטן ובחילות חזקות בתדירות של פעם בכמה שבועות.
הייתה קמה באמצע הלילה בוכה עם כאב ראש חזק
לא מסוגלת להרדם. לפעמים נתנו נורופן ולפעמים הייתה מקיאה וזה הירגיע.
כבר חלפו כמעט חודשיים והתופעה לא קרתה כלל מאז.
שחר ישנה טוב, לא מתלוננת על כאבי ראש ובטן כלל.
הטיפול האחרון אצל אליהו היה מאוד חזק ואציין גם שבשלושה ימים שלאחריו
היא הייתה עם מצבי רוח משתנים וחרדות, אבל לבסוף זה עבר.
זה ממש כאילו דברים ריגשיים השתחרו ממנה. תודה אליהו!

26/10/2023

הגעתי לאליהו מאוד מתוסכל ומיואש
אחרי חודש של התקפי חרדה (ביניהם חרדה מטיסה)
ולא ידעתי איך להתמודד-
אמרו לי לקחת תרופות אבל רציתי לנסות לטפל בזה בדרך הטבעית.
מהרגע שהגעתי לאליהו קיבלתי תקווה ואמונה
שהתקפי חרדה זה לאו דווקא משהו רע
אלא דרך של הגוף לדבר איתנו ולהגיד לנו
שאנחנו עושים משהו לא נכון וצריכים להתמודד עם דברים.
בעזרת השטיפה האנרגטית והשיחות עם אליהו צללתי פנימה,
טיפלתי וקיבלתי כלים להתמודדות עם הקשיים
עד שהתסכול עבר ויכולתי להמשיך בשגרת החיים שלי
ולהמשיך בתהליך בצורה בריאה.
תודה אליהו

21/08/2023

"הגעתי לאליהו לאחר כמה שנים של דיכאון וחרדות
עם תחושה של כיווץ ולחץ תמידי באיזור הבטן השמאלית
הרגשתי שיש בי הרבה אנרגיה תקועה ורגשות מהעבר שצריכים לצאת החוצה
כבר מהרגעים הראשונים שהתחלנו לדבר הרגשתי שאליהו רואה אותי לגמרי ומבין מה אני צריך, ישר מרגישים את הרצון האמיתי שלו להבין את הבעיה ולשחרר אותה מתוך המטופל, זה הרגיש שהוא יודע בדיוק מה הוא עושה, הוא נתן לי תחושה של רוגע וביטחון תוך כדי הטיפול, לאחר השטיפה הרגשתי רגוע ושליו כמו שלא הרגשתי הרבה זמן, הרגשתי נוכח מאוד ( דבר שקשה לי ביום יום כי אני נמצא הרבה בראש ובמחשבות ) הרגשתי קליל מאוד ופתוח ללא ספק החוויה הטובה ביותר שחוויתי אצל מטפל,
אליהו בנאדם מקסים ומטפל נהדר אני ממליץ מכל ליבי ללכת לטיפול אליו.
מיכאל"

08/06/2020

"סבלתי מדיכאון וחרדות תקופה ארוכה שנמשכה כשנתיים עד לחודש האחרון בו הרגשתי ממש שמוחי וליבי בוגדים בי.
במצב הזה הגעתי לאליהו.
אחרי שיחה פתוחה והתאמת טיפות אישיות עם המון שאלות ורצון לדייק בתרכובת בדיוק בשבילי עברנו לשטיפה האנרגטית.
תהליך של 10 דקות ללא כאבים מלבד זרמים מוחשיים בגוף וחוויה נפשית בה ממש הרגשתי איך הכאב מהדיכאון, שפשוט סירב לעזוב, בעזרתו של אליהו יוצא סופסוף החוצה.
בהתאוששות קצרה מהזרמים בגוף ומהחוויה הרגשתי שוב את המחשבות החיוביות חוזרות אליי אחרי שאלה לא מצאו מקום במוח הקודח שלי תקופה ארוכה מרוב שליליות . בכיתי מהתרגשות באיזה מהירות הרגשתי משוחרר שוב, כי לבד פשוט לא הצלחתי.
אני מודה ממש לאליהו שעם המון מקצועיות ואהבה למקצוע ולאנשים בטיפול קצר פשוט החדיר בי כוחות להמשך הדרך ולהתנהלות בריאה בחיים."
דני

08/12/2019

"תודה שהענקת לי תקווה בתקופה לא קלה, סבלתי מחרדות, דיכאון, ורטיגו, כאבי ראש, פחד והרשימה עוד ארוכה...
בשניה שנכנסתי הרגשתי הקלה, לימדת אותי להעניק תשומת לב לגופי, לא לפחד מכאב, לקבל באהבה את המתרחש, הרגעת אותי ולימדת אותי פשוט לנשום.
היית שם גם כשקראתי לך בהתראות קצרות וקישרת אותי לאנשי מקצוע מדהימים, פשוט עשית לי סדר בחיים!
הבנתי שלא אוכל "להירפא" אך אוכל לחיות חיים טובים ומלאים עם כל מה שמגיע ומה שקיים, הענקת לי כלים להתמודדות שיעזרו לי כל החיים.
אלי היקר תודה שהענקת לי תקווה בתקופה לא פשוטה, תודה שהקשבת ולא שפטת, שהרגעת וטיפלת והיית שם מתי שרק הייתי צריכה,
אוהבת, מעריכה מאוד וממליצה."
רונית 28 רשפון

09/08/2018

"הגעתי אליך בעקבות חרדה שהייתה אוחזת בי כל פעם שאחזתי בהגה, היות ונהיגה היא פרט מאוד חשוב בחיי כי עליה מתבססת פרנסתי עשיתי כל שביכולתי לשכוח מהתאונה ההיא , ופשוט להתרכז רק בנהיגה . לא ממש הצלחתי בעצמי והמליצו לי על טיפול לשחרור חסימות .
ואז הגעתי אליך...
באישיותך הנעימה הצלחת להקנות לי את הבטחון שיהיה בסדר ואנחנו נצלח את זה יחד. חשוב לנשום עמוק כל פעם שיכאב הוספת ותתחברי לכאב בכדי לאפשר לו לעזוב.
למעט החרדה היו בעיות של ריכוז עייפות ולחץ שחלק נובע גם מאורח חיים שמלווה בסטרס כל אלה גרמו לי להרגיש לא בטוחה בכביש, בנוסף גם בעיות של כאבים באזור הפרקים שהיה מחמיר לאורך השבוע עקב נהיגה מרובה.
הייתי סקרנית ונרגשת לקראת הטיפול הראשון. לא ידעתי למה לצפות.
כבר בתחילת הטיפול הייתה תחושה שהגוף התמסר למגע. היה שם בטחון שאתה לוחץ בכל הנקודות שהציפו כאב ולימדת אותי לנשום. זה נשמע אולי שסבלתי אבל הגוף עמד בזה והרגשתי איך הכאב עוזב והלחץ יורד הגעתי לעוד טיפול אחד שלאחריו הרגשתי בטוחה יותר בכביש קראתי לך הקוסם.
אני רוצה להוסיף שהטיפול בפרחי באך שאתה מאמין בו עזר בטיפולים הראשונים וגרמו לי להרגיש בטוחה .
לאחר מכן שרקחת לי פרחי באך לבעיות הריכוז והעייפות זה פחות התאים.
תודה לך
אמשיך להגיע לטיפולים ולהמליץ על טיפול רגשי במגע."
מיכל 42 פולג

09/08/2018

"הסיפור שלי הוא כזה.
מאז שנולדתי עד גיל 26 בעצם, לא ראיתי רופאים חוץ מבדיקות דם בסיסיות צינון ומה שמוגדר רגיל.
יום אחד בהיר בשעות הבוקר המוקדמות, הרגשתי חנק בגוף והיד השמאלית התחילה לרעוד..
התחלתי להיחנק והרגשתי חוסר בחמצן הגוף לא ידעתי מה קורה לי. נכנסתי לפאניקה, לחץ, בהלה וכל מה שלא הכרתי מעולם, הלכתי לבדיקות אצל הרופאת משפחה כבר במיידית, קיבלתי הפניה למיון.
הגעתי למיון עשו לי את כל הבדיקות המקיפות ונאמר לי שהכל בסדר אצלי, שאני בריא לחלוטין.
אך החנק לא עזב אותי...הרגשתי אכזבה גדולה. חוץ מהרפואה הקוונציולית לא הכרתי כלום.
לא ידעתי מה לעשות הייתי מבוהל, המשפחה לא הבינה מה קורה לי, אני לא הבנתי מה קורה לי,
מי עוזר לי?
נכנסתי לאינטרנט לחפש מיידע. רוב המידע שם היה שגוי ומלחיץ גם.
אך לא הייתה לי ברירה המשכתי לחפש ומצאתי את הדף של אליהו היקר.
התקשרתי אליו וכבר בשיחה הראשונה הוא הבהיר לי שזה התקף חרדה. גם את זה לא הכרתי.
אני יכול להגיד שפה החיים שלי התחילו להשתנות. קבענו פגישה והגעתי אל אליהו, כבר במבט הראשון והברק בעניים המחבקות הרגשתי, שזה האדם שיסביר לי ויעזור לי במצב שאני נמצא בו. אליהו קיבל אותי עם חיבוק גדול, שגרם לי להאמין שהכל יהיה בסדר... נכנסנו לחדר הטיפולים ואליהו אבחן אותי ושאל שאלות , הרגשתי מקצועיות ונכונות במה שהוא עושה. הרגשתי שהוא מטפל בי דרך הנפש שלו.  במיטת הטיפולים התחלנו לעבוד על הנשימות, והמתח שנוצר אצלי בגוף. המגע של אליהו הכניס בי את השקט והרגיע את הנשימות שלי,  כבר לאחר 2 טיפולים הנשימות שלי חזרו לעצמם. אבל זה לא נגמר כאן.
הגעתי לאליהו מבולבל וחסר התמקדות בחיים האישיים שלי, אליהו הכין עבורי את הקרקע לדרך חדשה... המליץ לי על תזונה, על סדר יום , על שינה נכונה ואורך חיים בריא התחלתי עם הטיפולים...התחלתי לאהוב את מה שאליהו עושה, התחלתי להתעניין בתזונה, ושיניתי את התזונה שלי בעקבות המלצותיו של אליהו, הרגשתי שינוי בחיי היום יום...התחלתי לצמוח. ואליהו לצידי. אליהו המליץ לי ללמוד את התחום של הרפואה משלימה ולהתפתח הוא האמין שאני יהיה מטפל נהדר.  יצאתי למסע , התחלתי ללמוד זן שיאצו והמשכתי את לימודי בתחום הרפואה , התחלתי לחקור את הנפש, את הבריאות ואת היקום, התחלתי להתפתח רוחנית, אלי תמיד תמך וחיזק אותי תמיד הוא היה לצידי. ותמיד האמין בי!
הפכתי להיות מאדם שהוא חרד מבוהל מבולבל וחסר כיוון בחיים,  לאדם חרוץ רגוע נינוח רוחני ולבבי. מצאתי את הדרך שלי בחיים, היום אני בשיא הפריחה שלי בחיים, עברו שנתיים מאז  והיום אני מטפל באנשים כמוני , כמו בפעם הראשונה שהגעתי לאליהו.  אליהו קיבל אותי בהתחלה כמו אבא, ונשאר כמו אבא , חבר ואיש אהוב. תודה לך אליהו היקר, אין הסברים במילים להבין את את הדרך שאתה נותן לאדם .
לא חשבתי שאני יכול להגיע מקצה אחד של העולם אל הקצה השני."
אוהב ומעריך תמיד
סטס.

09/08/2018