טיפול בחרדות ופחדים

טיפול בחרדות : ״תן לשינוי לצמוח, אל תפחד מהפחד״

אזהרה – סכנה

כחלק ממנגנון ההישרדות האבולוציוני שלנו, הגוף מגיב באופן מידי למצבי לחץ – בין אם הן ממשיים ובין אם הם חרדתיים. במצב מאיים, מערכת העצבים מכינה את הגוף ופועלת בכמה ערוצים כדי לספק את מלוא האנרגיה לשרירים. הורמוני אדרנלין מופרשים וגורמים לשינויים קיצוניים בגוף – קצב הלב ולחץ הדם עולים להזרמת דם מהירה, כלי הדם מתכווצים כהגנה מפני דימום, רעד מחמם את השרירים, פעילות מערכת העיכול נפסקת ולכן בלוטות הרוק מתייבשות, האישונים מתרחבים לראייה טובה יותר, החושים מתחדדים ועוד.

הילחם, ברח או קפא

המגוון האנושי בא לידי ביטוי גם באופן בו אנו מגיבים למצבים אלו – חלקנו משיבים מלחמה, חלקנו בורחים מהאיום וחלקנו קופאים למול הסיטואציה. אמנם, התגובה היא אינה נשלטת באופן מודע, ורק כשנחשף לגורם מאיים נוכל לדעת איך המנגנון הספציפי שלנו פועל.
המנגנון אמנם יעיל מאוד במצבי לחץ ועוזר לנו לשרוד ברגעי סכנה ממשיים, אך כאשר גורמי הלחץ הם נפשיים, כפי שקורה לרוב בימינו – המנגנון לא יעיל ואף מקשה על ההתמודדות. בטווח הארוך, הגוף מתקשה לשקם את עצמו, הזיכרון נפגע, מערכת החיסון חשופה למגוון מחלות וההשלכות הרגשיות רבות מנשוא…

חרדות

הכירו את החרדה…

כשגורם מאיים מתקרב אלינו, הגוף שלנו מגיב בהתאם ומפעיל מערכות התגוננות. הבעיה היא… שלעיתים הגוף שלנו נכנס למגננה, כשאין איום כלל – זוהי חרדה.
במצב חרדתי, אנו מרגישים פחד גדול שמשתלט עלינו, בעוצמות משתנות, ותחושה הן פסיכולוגית והן גופנית ״שמשהו רע עומד לקרות״. לרוב, חרדה מתחילה ממחשבה שלילית שלאחריה יכולה להיווצר שרשרת של מחשבות מפחידות ותחושות קשות של מתח מהעתיד או מאי-וודאות, חוסר אונים ואיבוד שליטה – אליהן מגיב הגוף ומפעיל את מנגנון ההישרדות, ללא סכנה ממשית.

מה מרגישים בגוף?

  • בחילה
  • כאבים בחזה
  • קוצר נשימה
  • סחרחורת
  • חולשה
  • עלייה אפשרית בלחץ הדם ובקצב הלב

מעבר לתסמינים הפיזיולוגים, שבטווח הארוך עלולים להזיק לבריאות, השלכות פסיכולוגיות כמו חוסר ביטחון וחוסר אונים יכולים לפגוע בשגרת היום – במערכות היחסים ובהצלחה המקצועית שלנו.
בעיקר, החרדה מובילה להימנעות – הנטייה הטבעית שלנו היא להתרחק ממה שמפחיד אותנו, וכאשר הפחד נובע מגורם שאינו ממשי, אנו עלולים להימנע מסיטואציות חברתיות ומפעולות בסיסיות שהכרחיות לתפקוד היומיומי שלנו ובלעדיהן אף תחריף החרדה…

אני מושיט לכם יד…

מגיע לכם להיות מאושרים!
חרדה יכולה להיות משתקת ולהפוך לעול גדול על חיינו.
בטיפול, ננסה לזהות יחד את גורם האיום שהתחיל את החרדה, ואת המקום בגוף שבו היא מקובעת. כשנמצא את החסימה, ננסה לשחרר את הקיבעון ולהרפות את האיום, להבין שהסכנה היא אינה ממשית ואנו מוגנים בגוף של עצמנו.
בעזרת שיח נכון ושילוב של כלים טיפוליים כמו תמציות פרחי באך ושטיפה אנרגטית, נשחרר יחד את החרדות ונלמד איך להתקדם לעבר חיים רגועים יותר, חיוביים יותר ושמחים יותר.

בואו לטפל בפחד, לחוות הנאה מההווה ולצעוד אל העתיד בביטחון.

השטיפה האנרגטית הייתה עוצמתית

"הגעתי לאליהו אחרי שקראתי המלצה לגביו בעמוד הפייסבוק של נאדר בוטו, אני הייתי באותו זמן בהרגשה של סטרס, חרדות , ocd , וטראומות מהעבר. הוא טיפל בי בשטיפה אנרגטית, ופרחי באך. השטיפה האנרגטית הייתה עוצמתית בהתחלה, רעדתי והשרירים התקבצו לי Continue Reading

>>
<<