אוריקולוטראפיה

אוריקולותרפיה

אוריקולותרפיה היא שיטת טיפול בדיקור האוזן החיצונית ואחת מתחומי הרפואה המשלימה המוכרים על ידי מועצות מדעיות ורפואיות בכל העולם, וגם בארגון הבריאות העולמי. הרפואה האוריקולרית היא יותר מרפואה משלימה, כיוון שהיא מתחומי הרפואה הנחקרים ביותר בעזרת המדע המודרני, והיא שיטה שמקובלת מאוד במרבית המדינות באירופה כגון גרמניה, צרפת ואנגליה. על פי השיטה, ניתן באמצעות גירוי האוזן ודיקורה לאבחן ולטפל בכאבים ולסייע כנגד שיבושים ביוכימיים בגוף. השיטה המודרנית פותחה בשנת 1953 על ידי דר' פול נוג'יה, רופא צרפתי מהעיר ליון, אך מחקרים מראים שגירסאות שונים של טיפולים דרך אפרכסת האוזן הייתה נפוצה בסין לפני יותר מ 2500 שנה, ומשם התפשטה לשאר מדינות המזרח, לארצות הברית ולאירופה. 

הטיפול מאושר על-ידי ה-FDA האמריקאי וארגון הבריאות העולמי, ומוכר ומוכח כטיפול יעיל ובטוח במחלות אוטואימוניות, בבעיות נפשיות, בכאבים, בגמילה ועוד. הטיפול באוריקולותרפיה הוא טיפול טבעי, שמפעיל את נקודות הריפוי הקיימות באפרכסת האוזן. דיקור מדויק בנקודות אסטרטגיות משיב את האיזון למערכות השונות בגוף ובמוח, ומתחיל תהליך ריפוי עוצמתי המאזן את הגוף והנפש. עוצמתה של השיטה, כלי האבחון המדויק שהיא מאפשרת, והתאמת הטיפול באופן אישי לכל מטופל, מאפשרים ריפוי מהיר ויעיל, וכל זאת ללא תופעות-לוואי שליליות, וללא שום כימיקלים או חומרים שעלולים להזיק לגוף. הטיפול באוריקולותרפיה יכולה לטפל במגוון בעיות רפואיות במערכת השתן, בעיות עיכול, בעיות נשימה, טחורים, בעיות עור וכאבי גב, אבל גם בבעיות הקשורות לנפש האדם כמו עזרה בהפסקת עישון והתמכרויות שונות, חרדות, סטרס, הפרעות אכילה, הפרעות שינה ועוד.

 האוריקולותרפיה מבוססת על שליחת בקשות טיפוליות למוח באמצעות המרצת נקודות מסוימות באוזן, הנעשית באמצעות מחטים קטנות/ כדוריות הממוקמות באוזן, אשר נופלות באופן אוטומטי כאשר הגוף לא זקוק להן יותר. בתגובה המוח מפעיל מסרים של ריפוי והתחדשות של הגוף, כל זאת ללא תופעות לוואי. השיטה מושתתת על כך שישנה רשת עצבים בין האוזן למוח, כשהאוזן מייצגת את כל היטלי הגוף השונים, ויש בה גם נקודות פונקציונאליות. לדוגמה, יש באוזן נקודה שקשורה לכבד, לכליות וללבלב. לא מדובר בווריד שמקשר, אלא בפקודה למוח שיטפל באיבר. אנשים שמגיעים לטיפול מדווחים על הקלה והפחתה משמעותית מכאב ומתסמינים של מחלות שונות, שלא חוו במשך שנים, ולעיתים מעולם.

אני מזמין אתכם לחוות  טיפול חדשני ויעיל  FREE FLOW המשלב אוריקולוטראפיה שיעזור לכם להקל על מצבים פיזיים ונפשיים

 

הדף מוקדש לזכרו של ד"ר אדוארד דבורקין, מגדולי המורים לאוריקולוטראפיה, שהכרתי בארץ ובעולם

Auricular-medicine
כדוריות דבוקות לאוזן