טווינה

 טווינא היא שיטת טיפול מגע המהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית, הכוללת שימוש במגע, מתיחות, חימום ועוד. הטווינא משפיעה על המרידיאנים (ערוצי זרימת האנרגיה בגוף), וכן על העור, השרירים, הגידים, הרצועות והעצמות. מטרת הטיפול היא לסייע בהחזרתן של רקמות פגועות לפעילות תקינה, באמצעות הזרמת דם ושחרור חסימות אנרגטיות והשבת הגוף לאיזון אנרגטי כללי. הטווינא נועדה לכוון, להעצים ולווסת את זרימת הצ'י (האנרגיה) והדם בגוף, דבר שעשוי להפעיל ולהעצים תהליכי ריפוי טבעיים בגוף, הן מבחינה פיזית, מנטלית, נפשית ורגשית.

הטיפול בטווינא מורכב משילוב של טכניקות שונות שמוכרות היטב בעולם הרפואה הסינית. שיטת האבחנה מבוססת על תשאול מעמיק ובדיקות מקיפות ומגוונות, כמקובל ברפואה הסינית. המפגש כולל גם מגע ועיסוי שנעשים תוך שימוש בנקודות אסטרטגיות בגוף שממוקמות לאורך המרידיאנים – ערוצי האנרגיה בגופנו. העיסוי נעשה על גבי הבגדים או ישירות על העור אם נדרש שימוש בתכשירי עזר כמו שמן או משחה. במהלך המפגש, המטופל יושב על כיסא או שוכב על מיטה. טכניקות הטיפול בטווינא דינמיות ומותאמות למטופל על פי מבנה גופו, סוג הבעיה שממנה הוא סובל ומידת חומרתה. עוצמת המגע משתנה ויכולה לכלול החל מעיסוי שטחי, עדין ואיטי עד לעיסוי עמוק, חזק ומהיר. הנקודות שבהן מטפלים ידועות ככאלו שיכולות להשפיע על תפקוד הגוף.

ייחודו של העיסוי הסיני העתיק הזה נמצא ביכולת שלו להשפיע על מגוון רחב של בעיות, בין עם על בעיות אורתופדיות, כאבים כרוניים ואפילו קשיים רגשיים. השילוב של העיסוי והמגע בנקודות ייעודיות בגוף מאפשר לשפר את זרימת הדם והאנרגיה ובכך להגביר את האיזון בין הגוף והנפש. באמצעות המגע בנקודות האלו, ניתן להשפיע על אופן זרימת הדם והאנרגיה בגוף – ובכך לשפר את תפקודם של איברים שונים ולסייע לגוף לרפא את עצמו ולהתגבר על אתגרים שונים, ולסייע בטיפול ולהביא להקלה ולשיפור בכאבי שרירים, צוואר תפוס, כאבי גב, בעיות עיכול, כאבי ראש, נדודי שינה ועוד.

אני משתמש כיום בטווינא, אחת הטכניקות היעילות ביותר שרכשתי במשך הניסיון שלי כמטפל, כדי לעזור לכם להיפטר מהכאבת להרגיע את הגוף ולהיות רגועים יותר ושלווים יותר.