טיפול בקולנים וסאונד

הטיפול בסאונד וקולנים מבוסס על כך שלכל אחד ואחת מאיתנו יש ״שדה אנרגטי״, שאותו שדה הוא בלתי נפרד מהמוח ומתת המודע שלנו, וכולל בתוכו את כל הזיכרונות או הטראומות שאי פעם חווינו. כל בעיה פיזית, נפשית או מנטלית יכולה להתאפיין כדיסוננס בשדה האנרגיה שלנו, ובזכות צלילים שונים אנו יכולים לפתור את הדיסוננס ובכך להקל ואפילו לפתור בעיות שונות בגוף ובנפש.

ישנם שני סוגים עיקריים של קולנים: קולנים המשמשים בעיקר ל״סריקה״ של הגוף בחיפוש אחר חסימות אנרגטיות או בעיות שונות, וקולנים עם משקלות המשלבים גם מגע בגוף ורטט על מנת לפתוח את אותן חסימות ולהרגיע את הגוף. השימוש בקולנים כולל גם טיפול בכאבים, אסטמה, חרדות, מתח ואפילו לעיתים משמשים להקלה סנסורית במקרים כמו אוטיזם.

לטיפול בסאונד יש היסטוריה בת אלפי שנים ברחבי העולם. פעמונים, גונגים וקערות טיבטיות ותופים אפריקאים הם רק חלק קטן מהדוגמאות של השימוש ארוך השנים בצלילים באופן טיפולי, וממסורת ארוכה של הקלה על כאבם של אנשים ולהרגיע אותם. היום אנחנו כבר יודעים שאנחנו לא חווים סאונד רק דרך האוזניים, אלא דרך כל הגוף שלנו, העור, העצמות ואפילו המים שבתוכנו היוצרים גלי קול. לכל תא בגוף שלנו יש את היכלות לרטוט ממש כמו קולנים קטנים בתגובה לצלילים מהסביבה שלנו.

לסאונד יש את הכוח לרפא אותנו, וכמובן גם את הכוח לפגוע בנו כשלא משתמשים בו נכונה או כאשר הוא מזיק. רבים מגורמי הלחץ העיקריים שלנו נובעים מרעש, בין אם זה בעבודה, בבית, בסביבה הקרובה שלנו ואפילו בתוך הראש שלנו. אך שימוש מכוון ומודע בסאונד יש פוטנציאל להרגיע את מערכת העצבים שלנו, להכניס את המוח שלנו לפוקוס, להרגיע רגשות עזים, להקל על כאב ועוד.

רובנו כבר משתמשים בסאונד בצורה טיפולית בצורה עצמאית מבלי שאנחנו שמים לב לכך. אנחנו שומעים מוזיקה כשאנחנו עצובים, שרים במקלחת, משתפים שירים עם היקרים לנו. בתוך תוכנו, כולנו כבר יודעים את הכוח האדיר שיש לסאונד ולמוזיקה על מצב הרוח ועל הבריאות הנפשית שלנו. משירים לתפילות, גונגים לקערות טיבטיות, תזמורת ללהקת רוק בועטת, מוזיקה וסאונד גורמים לנו להרגיש חיים, ערניים, מלאים ומודעים לכל קשת הרגשות האנושיים. אז למה שלא נשתמש בסאונד בצורה מודעת וטיפולית?

בזמן הטיפול, המטופל או המטופלת שוכבים בלבוש מלא בזמן שהמטפל מפעיל את הקולנים ועורכים מעין סריקה של הגוף, על מנת להרגיש איפה נמצאת התנגדות או חסמים אנרגטיים בשדה האנרגטי של המטופל. כשהמטפל נתקל באזור בעייתי, הוא ממשיך לכוון את הקולן ולהחזיק בו מעל אותו אזור על מנת לפתור את הדיסוננס. החזקתו של הקולן מעל אזור בו נמצאים זיכרונות טראומטיים או קשים יכולים לעזור לגוף ולנפש לעבד את החוויות, משום שהצלילים הנובעים מהקולנים עוזרים להיפטר מהדיסוננסים בשדה האנרגטי, ובכך מטופלים מעידים על תחושה קלילה יותר או על הקלה בסימפטומים הנובעים מהטראומה.

אני מזמין אתכם לטיפול מרגיע, אפקטיבי ועוצמתי שיעזור לכם להרגיע את הרגשות, הטראומות והזיכרונות הסוערים שלא נותנים לכם מנוח, ובכך להעניק לכם את השקט הנפשי שמגיע לכל אחד ואחת מאיתנו.

אתר מומלץ לרכישת קולנים