לידה שקטה ואובדן הריון

הפלה

הדרך להשלמה ולהחלמה לאחר הפלה או לידה שקטה - הסודות של הטיפול הטבעי!

אובדן הריון, בין אם באמצעות הפלה טבעית או לידה שקטה, הוא אירוע משנה חיים המהווה מקור פוטנציאלי רב עוצמה לקשיים רגשיים. זוהי חוויה קשה ומטלטלת עבור נשים רבות הגורמת לכאב עמוק, הן מבחינה רגשית והן פיזית. קשה למצוא מילים המתארות את עומק הכאב הכרוך בהפלה לא יזומה או בלידת תינוק מת, בהתמודדות הרגשית, החברתית, המשפחתית והזוגית לאחר מכן.

אובדן הריון הוא חוויה טראומטית עמוקה ומרחיקה לכת אשר יכולה להותיר צלקות עמוקות בנפש. תחושת הריק והחוסר, הגעגועים העולים וצפים, העצב המשתלט על כל חלקה טובה, התמונות בראש, הכאב, הרחמים העצמיים – כל אלה מציפים אותנו ומאיימים לשבש את התפקוד התקין שלנו.

הכאב הוא כה עוצמתי, כה מטלטל, עד שהוא עלול להוביל לתחושת ייאוש וחוסר תקווה. אנו מרגישים אבודים בים של רגשות קשים ולא יודעים כיצד להמשיך הלאה.

הן הרפואה המערבית והן הרפואה האלטרנטיבית מציעות דרכים להתמודדות עם האובדן, להתמודדות עם הפלה ולרפא את הפצעים, אך הן עושות זאת בדרכים שונות.

הרפואה המערבית מתמקדת בעיקר בטיפול בתסמינים הנפשיים והפיזיים של האבל כמו דיכאון, חרדה והפרעות שינה באמצעות תרופות, טיפול פסיכולוגי, טיפולי קבוצה ועוד, הרפואה האלטרנטיבית מתמקדת בריפוי הוליסטי של האדם מתוך התחשבות בגוף, בנפש וברוח. הרפואה האלטרנטיבית רואה את האבל כחלק מהתהליך הטבעי של הריפוי ומאמינה שאפשר לרפא את הפצעים הרגשיים והפיזיים באמצעות טיפולים טבעיים.

אליהו ספיר, מטפל מומחה לשחרור גופני ונפשי, מציע גישה ייחודית להתמודדות עם אובדן הריון. גישה זו משלבת טכניקות טיפוליות טבעיות מגוונות מתוך התמקדות בצרכים האישיים של כל אישה.

באמצעות גישתו הייחודית מצליח אליהו ספיר לסייע לנשים שחוו  הפלה ואובדן תינוק לעבד רגשות קשים כמו צער, אשמה, כעס, בושה, להתמודד עם הכאב והאבל, עם תחושת הריק, עם הגעגועים, העצב, לרפא את הפצעים הרגשיים ולהמשיך הלאה בחייהן.

מהי שיטת הטיפול של אליהו ספיר?

שיטת הטיפול בנויה ממספר שלבים:

שיחת היכרות והבנה של מקור הטראומה

במפגש הראשון נקיים שיחה מעמיקה על אובדן ילדך. אשאל אותך שאלות רבות על נסיבות האובדן, על הרגשות שלך בעקבות האובדן ועל השפעתו על חייך. חשוב לי להבין לעומק את החוויה שלך ואת הצרכים הייחודיים שלך כדי להתאים לך את הטיפול בצורה מיטבית.

במהלך השיחה נצא למסע משותף לחשיפת מקור הטראומה הרגשית הנובעת מאובדן ילדך. במהלך המסע ייתכן שנעלה נושאים כמו צער, אשמה, כעס, דיכאון, חרדות, תחושות אובדן, חוסר תקווה ועוד. חשוב לי שתדעי שכל הרגשות שלך הם לגיטימיים ואני כאן כדי להקשיב לך ללא שיפוט ולתמוך בך.

הצעה להכנה של פרחי באך ככלי לריפוי הנפש לאחר אובדן הריון

לאחר הבנת מקור הטראומה אכין עבורך תמצית אישית ומדויקת של פרחי באך. התמצית מורכבת מצמחים ספציפיים בעלי תכונות טיפוליות ייחודיות המותאמות לצרכים הרגשיים שלך, תמצית שתשמש מעין קביים שילוו אותך ויסייעו לך להתאושש עד להחלמה.

פרחי באך הם תמציות טבעיות מצמחים המאזנות את תדרי הרגש שלנו. הן פועלות ברמה האנרגטית ומסייעות לשחרר חסימות רגשיות וגופניות שמקורן בטראומה.

הפרחים עוזרים לשחרר רגשות קשים כמו צער, אשמה, כעס וחרדה המאטים את תהליך ההחלמה, הם מסייעים בריפוי פצעים רגשיים עמוקים שנותרו בעקבות הטראומה. הם תורמים לשיפור מצב הרוח ומעוררים תחושות של שלווה, תקווה ושמחה, מחזקים את החוסן הנפשי ומסייעים לך להתמודד בצורה טובה יותר עם אתגרים רגשיים.

תנועות עיניים ממוקדות לשחרור טראומות – גישת טיפול חדשנית לעיבוד טראומות של אובדן הריון

תנועות עיניים ממוקדות הן דרך טיפול המשלבת תנועות עיניים מיוחדות עם התמקדות עמוקה בצרכים הרגשיים של נשים שחוו אובדן תינוק. השיטה מבוססת על הקשר שבין תנועות העיניים לבין מה שקורה במוח בזמן שאנחנו חושבים על זיכרון מסוים.

כשאדם חושב על זיכרון כלשהו, העיניים שלו זזות באופן ספונטני למיקום מסוים. כשהוא עובר בין מחשבות ורגשות, העיניים זזות למקום אחר. ההנחה היא שיש קשר בין מיקום העין לבין מה שמתרחש במוחנו.

בשיטה זו, בזמן שהמטופל חושב על אירוע טראומטי ומזיז את העיניים, קורה תהליך שבעצם "שובר" את הקידוד שבין המוח לזיכרון. הזיכרון לא נמחק, אבל כבר אין לו את אותה עוצמה רגשית והתחושות הלא נעימות הקשורות אליו יפחתו או ייעלמו.

הייחוד של השיטה הוא היכולת לעבד זיכרונות טראומתיים בצורה יעילה וקלה יחסית, ללא צורך בתשאול מייגע, בלי להיכנס לפרטים ולדלות אותם מחדש. באמצעות שיחה מודעת ותשאול פשוט אפשר להגיע לאירועים טראומטיים שהם הבסיס להתנהגות שאותה אנו מבקשים לשנות.

השיטה מביאה להקלה משמעותית בסימפטומים התנהגותיים גופניים כמו חרדה, דיכאון, נדודי שינה, פלאשבקים וסיוטים. היא מרפאה את הפצעים הפיזיים והנפשיים, היא מקהה את הזיכרון הטראומטי, מפחיתה את המצוקה הנפשית הכרוכה בו ומאפשרת למטופלת לחזור לחיים תקינים ובריאים.

טיפול באובדן הריון דרך מגע, שטיפה אנרגטית, סאונד הילינג ועבודות נשימה

טיפול באובדן תינוק הוא תהליך רגשי עמוק ומורכב. שילוב של טיפולי מגע, שטיפה אנרגטית, סאונד הילינג ועבודות נשימה יכול להוות כלי עוצמתי במסע הריפוי. השילוב של טכניקות הריפוי תורם לאיזון ורוגע פנימי ומשפר את תחושת הבריאות והחיוניות.

הטיפול מסייע להתמודדות עם הכאב והאבל. הוא מאפשר לאישה לחוות את רגשותיה הקשים באופן בטוח ומכיל, לשחרר חסימות רגשיות ופיזיות שנוצרו בעקבות האובדן, לקבל את המציאות החדשה, לפתוח את הלב והנפש לריפוי, להשלים עם אובדן ההריון ולמצוא משמעות חדשה בחייה.

כל טכניקה תורמת ממד שונה לתהליך הריפוי הרגשי והגופני.

שטיפה אנרגטית לשחרור חסימות וריפוי נפשי וגופני

שטיפה אנרגטית היא שיטת טיפול מרתקת המבוססת על השיטה שפיתח ד"ר נאדר בוטו, קרדיולוג בכיר ומצנתר, שיטה המתבססת על החיבור שבין הנפש לגוף. השיטה יוצאת מנקודת הנחה שכל טראומה או חוויה שאנו עוברים, במודע או לא במודע, נרשמת בגוף שלנו, וטראומות וחוויות כואבות יוצרות "חסימות" אנרגטיות בגוף המובילות למצוקות נפשיות ופיזיות.

השיטה מיועדת להסיר חסימות רגשיות ופיזיות שנוצרות אצלנו לאחר משבר, להחזיר את האיזון הנפשי והגופני ולאפשר לנו לשחרר רגשות קשים ומכאיבים שנלכדו בתוכנו.

איך היא עובדת?

כדי להיות בריאים בנפש ובגוף אנחנו צריכים שהאנרגיה תזרום בנו בצורה חופשית. אבל טראומות וחוויות קשות שלא עובדו כראוי חוסמות את הזרימה האנרגטית וגורמות למגוון מצוקות נפשיות ופיזיות.

השטיפה האנרגטית משחררת את החסימות האלה ומביאה לתוצאות מדהימות. המטופלת חשה בשיפור גדול בבריאות הנפשית והגופנית, בתחושה של חיוניות ואנרגיה, בהרגשה של רוגע ושלווה ויכולת טובה יותר להתמודד עם משברים ואתגרים.

כיצד מתבצעת השטיפה האנרגטית?

במהלך הטיפול, אני נעזר בחושיי וביכולותיי המיוחדות כדי לזהות את אזורי החסימה בגופכן. לאחר מכן אני מבצע תנועות ספציפיות מתוך מגע עדין באזורים אלו, מאפשר לכן לחוות את התחושות והרגשות באופן מלא ועמוק יותר, מעורר בכן תהליך של התבוננות פנימית והבנה עמוקה יותר של עצמכן, מסייע לכן לשחרר את החסימות הרגשיות ולרפא את הפצעים הנפשיים, מחבר אתכן לגוף ולנשמה ומאפשר לכן לחוות תחושת שלמות ואיזון.

התהליך כולל גם תנועות גוף מסוימות שלכן ונשימות עמוקות המסייעות לשחרר את החסימות האנרגטיות ולפתוח ערוצי אנרגיה חדשים.

סאונד הילינג – ריפוי באמצעות צלילים לאחר הפלה

סאונד והילינג היא שיטה ייחודית שמטרתה לעזור להתמודד עם חוויות קשות כמו אובדן של הריון. השיטה עושה שימוש בכוח של צלילים וגלי קול כדי להרגיע אותנו ולעבד רגשות מכאיבים.

הרעיון העומד מאחורי השיטה הזאת היא שלגוף ולנפש שלנו יש תדרים משלהם, וצלילים בתדרים מסוימים יכולים להשפיע על מצבי התודעה, על הרגשות ועל הבריאות הכללית שלנו.

כאשר אנו מתחברים לצלילים ולתדרים המיוחדים האלה הם עשויים לגרום לנו להיכנס למצב של רגיעה עמוקה, לחזק את החוסן הנפשי, לשחרר מתחים, לעבד את הרגשות הקשים של אבל, אשמה וכעס הקשורים לאובדן, להשלים עם האובדן ולחזור לתפקד כרגיל.

מה צפוי לך בטיפול?

במהלך הטיפול אשתמש בצלילים, בקולות, במוזיקה ובטיפול אנרגטי המותאמים אישית לצרכים שלך. אערוך אתך שיחה מודעת ותקשור רוחני ויחד נעבוד על שחרור חסימות רגשיות ופיזיות.

עבודות נשימה על הכוח המרפא של הנשימה

עבודות נשימה הן דרך ייחודית ויעילה להתמודדות עם רגשות קשים, טראומות וחרדות. הן מאפשרות לכן לחוות ריפוי עמוק, לשחרר טראומות לא פתורות מהעבר, לחזק את החוסן הנפשי שלכן ולשוב לחיים מלאים תקווה.

לסיכום: אליהו ספיר – מטפל ייחודי המשלב טכניקות מגוונות לטיפול באובדן הריון

אליהו ספיר, מטפל מומחה בשחרור גופני ורגשי, מציע גישה ייחודית המשלבת טכניקות טיפול טבעיות מגוונות כמו פרחי באך, תנועות עיניים ממוקדות, שטיפה אנרגטית, סאונד הילינג ועבודות נשימה. שילוב ייחודי זה מאפשר שחרור של חסימות רגשיות ופיזיות הנוצרות בעקבות האובדן, ריפוי של פצעים נפשיים, החזרת איזון גופני ונפשי והשלמה עם האובדן מתוך מתן כלים לחזור לחיים מלאים ומאוזנים.

אם אתן מתמודדות עם כאב עמוק של אובדן תינוק לאחר לידה שקטה או הפלה אל תהססו ליצור קשר עם אליהו ספיר כדי לקבל טיפול מקצועי וייחודי שיסייע לכן לרפא את הפצעים, להשלים עם האובדן ולמצוא שלווה ומשמעות מחודשת בחייכן.

Picture of אליהו ספיר

אליהו ספיר

מומחה לשחרור רגשי וגופני בשיטת FREE FLOW, מטפל בשטיפה אנרגטית בשיטת ד"ר נאדר בוטו.
גונג וסאונד הילינג

טיפול עם גונג וסאונד הילינג

צלילי המרפא: גילוי עולם הגונג הגונג, כלי נגינה עתיק יומין בעל צליל עמוק ומרתק, זוכה בשנים האחרונות לפופולריות הולכת וגוברת בתחום הטיפול והריפוי. צליליו המיוחדים, המהווים תמהיל

המשך קריאה »

אני מזמין אתכם – המודעים ששואפים להתפתחות, הרוצים בשינוי, החווים תקיעות,
נשים וגברים בעלי מודעות ורצון,
לבוא עם לב פתוח ולקבל את ידי המושטת לעברכם.