קולנים ורפואת תדרים

מעולם כנראה לא דימיתם את הגוף שלכם לתיבת תהודה, ממש כמו זו שיש במגוון כלי נגינה כמו גיטרה או יוקלילי,  אבל זוהי ההנחה העומדת בבסיסה של שיטת הטיפול בקולנים. השיטה מבוססת על רפואת התדרים, נושא מתפתח בתחום הרפואה המשלימה. בין הכלים העושים שימוש בסוגים שונים של תדרים אפשר למצוא את שיטת פרחי באך והארומתרפיה, ובתחום רפואת התדרים דרך צלילים – את שיטת הקערות הטיבטיות. אנשים שטופלו בקולנים מספרים על שקט פנימי עמוק לצד הטענה אנרגטית ורעננות. מדובר בשיטת טיפול מאוד נעימה ולא פולשנית, הפועלת באופן מהיר ביותר כיוון שהיא עובדת על גלי המוח. היא מועילה לבעיות שלד ומפרקים, חוסר שינה, כאבים כרוניים, חרדה ודיכאון, יתר לחץ דם, חוסר שקט ומחלות כמו אסתמה ופיברומיאלגיה (מחלת העייפות הכרונית)".

אז מהם קולנים? קולנים לטיפול הם מזלגות מתכת המונחים על הגוף ומסביבו, ויוצרים ויברציה הרמונית. הקולנים משמשים ככלי אבחון מדויק ,ובהקשה על הגוף ניתן להרגיש את התדרים מתפזרים לכל הגוף בעיקר דרך העצמות. השימוש נעשה גם מסביב לגוף ללא מגע ישיר כניקוי אנרגטי הטענה ואיזון הרמוני שנעשה בכמה קולנים בו זמנית. ישנם 35 סוגים שונים של קולנים, שחלקם מגיע בשלוש אוקטבות. הם מונחים על הגוף בזוג כדי ליצור הרמוניה. הבחירה בקולנים כאלה ואחרים מותאמת למטופל ולבעיותיו הספציפיות. דרך ההרמוניות של הקולנים אנחנו יוצרים קשר בין הגוף והנפש לכוחות הפועלים עליהם. לכל רקמה, עצב ועצם בגוף יש צליל או תדר ייחודי. כשאנחנו בריאים, התזמורת מושלמת, אבל ברגע שאחד מתחיל לזייף, כל התזמורת מזייפת. הטיפול עוזר לגוף להיזכר שהוא חלק מיקום מאורגן והרמוני ולהפעיל את ההרמוניה לצורך ריפוי עצמי.

אחד הסיבות לכך ליציאה מאיזון גופני או רגשי היא במצב בו יש חוסר איזון אנרגטי או בחסימה ברעד של גורמים שונים, והיעדר הסנכרון יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות אצל כל מטופל. הוא גורם לגוף לשנות את הקצב הטבעי, מבלבל את הרטט ופוגע בתפקודם התקין של האיברים בגופנו, כיוון שהם בתדר נמוך, גבוה, חלש או חזק מידי. הצלילים והסאונד הם בעצם תדרים שמגרים את החושים הסומטיים של המטופל ומעבירים לו ויברציה בעוצמות שונות. הוויברציה גורמת לתזוזה בגופו של האדם ומכאן, גם בנפשו. הצלילים מפעילים תהליכים מוחיים, המשפיעים ישירות על התפקוד הקוגניטיבי, הרגשי והפיזיולוגי של האדם. התדרים מסייעים בהזרמת המים והדם בגוף ומכוונים אותו להרמוניה, והאיזון שנוצר מקל על הכאבים והחסימות. הזרימה מייצרת גלים שמשחררים את התקיעות, מעלה את מצב הרוח ומפחית משמעותית רגשות שליליים – בזמן הטיפול ובסיומו.

אני מזמין אתכם לחוויית טיפול הרמונית ומרגיעה בעזרת אחד הכלים הנפלאים ביותר שזמינים לנו בעזרת הרפואה האינטגרטיבית.