קולנים וצלילים מרפאים

 טיפול בתרפיית תדרים

בשנים האחרונות התפתחו בעולם מגוון שיטות טיפול חדשות בתחום הרפואה המשלימה, שאף מאומצות על ידי מסודות הרפואה הקונבנציונאלית על מנת לחדד את הטיפול ולשלב בין טכנולוגיה מודרנית לטיפולים טבעיים. בין אותן שיטות חדשות, קיים גם הטיפול בתרפיית תדרים, כלי טיפול אפקטיבי ומדיוק המבוסס ברובו על תורת הפסיכותרפיה הגופנית.

הטיפול בתדרים מסייע בהתמודדות עם מגוון רחב של בעיות פיזיות וקשיים רגשיים, ונעשה בו שימוש במוסדות טיפול אלטרנטיביים וקונבנציונליים כאחד. לאחרונה גילו חוקרים באקדמיה הבריטית לסאונד שטיפול בתרפיית תדרים עוזר להפחית משמעותית סימפטומים של דיכאון, חרדות, בעיות בשינה, לקויות למידה ואפילו מחלות פסיכוסומטיות קשות. כמו כן, בשנים האחרונות החלו בתי חולים ומוסדות שיקומיים ברחבי אירופה וארצות הברית להשתמש בתרפיית תדרים כאמצעי טיפולי שעוזר לאנשים להתמודד עם כאבים כרוניים, פוסט טראומה, בעיות זיכרון וקשיים רגשיים וגופניים נוספים.

אז איך זה עובד בעצם?

הטיפול בתדרים למעשה מפעיל שדות אלקטרומגנטיים הקיימים בגופנו המונעים על ידי גלי רטט, הנקראים גם תדרים. התדרים מופקים בזמן אמת ומיוצרים על ידי כלי מוזיקה שונים מרחבי העולם, כאשר כל אחד מהם מפיק צליל ורטט הייחודי לו. במהלך הטיפול הנעים והמרגיע, המתבצע בלבוש מלא וללא שום התערבות פולשנית, המטופל שוכב על מזרן או על מיטת סאונד. המטפל או המטפלת מנגנים עליה ומפיקים קולות שונים, שמשפיעים על הגוף באופן ישיר ועמוק.

מה קורה לנו בזמן טיפול בתדרים?

אחד הסיבות לכך ליציאה מאיזון גופני או רגשי היא במצב בו יש חוסר איזון אנרגטי או בחסימה ברעד של גורמים שונים, והיעדר הסנכרון יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות אצל כל מטופל. הוא גורם לגוף לשנות את הקצב הטבעי, מבלבל את הרטט ופוגע בתפקודם התקין של האיברים בגופנו, כיוון שהם בתדר נמוך, גבוה, חלש או חזק מידי.

הצלילים והסאונד הם בעצם תדרים שמגרים את החושים הסומטיים של המטופל ומעבירים לו ויברציה בעוצמות שונות. הוויברציה גורמת לתזוזה בגופו של האדם ומכאן, גם בנפשו. הצלילים מפעילים תהליכים מוחיים, המשפיעים ישירות על התפקוד הקוגניטיבי, הרגשי והפיזיולוגי של האדם. התדרים מסייעים בהזרמת המים והדם בגוף ומכוונים אותו להרמוניה, והאיזון שנוצר מקל על הכאבים והחסימות. הזרימה מייצרת גלים שמשחררים את התקיעות, מעלה את מצב הרוח ומפחית משמעותית רגשות שליליים – בזמן הטיפול ובסיומו.

שימוש בקולנים בשילוב עם קערות טיבטיות

לקערות הטיבטיות יש צליל מרגיע, עשיר ומדיטטיבי. הן מהדהדות במשך זמן רב ומזמנות הרפיה, איזון ורוגע לגוף ולמחשבות. כאשר מספר קערות הפונות זו אל זו מהדהדות במקביל, הן מעצימות את הפקת הצליל ובכך גם את התהליך. הקולנים, מעין מזלגות מתכת בעלי גוון קול צלול וממוקד, מאפשרים למקד ויברציות צליל לאזורים בגוף הזקוקים לשחרור חסימות וכאבים.

הטיפול בקערות טיבטיות ובקולנים מתחיל בנגינה מדיטטיבית בקערות, העוטפת את המטופל/ת בצלילים מרפאים ומרגיעים. הדהוד הקערות פועל גם ברמה הפיזית, דרך השפעת ויברציות הצליל על הגוף וברמה הרגשית, דרך שחרור של מוקדי אנרגיה חסומים.

אני מזמין אתכם אל חווית צלילים מרגיעה, משחררת, מפתיעה ובלתי נשכחת שתעזור לכם להתקדם לעבר חיים רגועים ומלאים יותר

אתר מומלץ לרכישת קולנים